Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-10-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

Tokai COBEX Polska posadzi drzewa w Nowym Sączu i Raciborzu

125 drzew na 125-lecie istnienia Tokai COBEX Polska posadzi zakład w Nowym Sączu.  Podobna akcja odbędzie się także w Raciborzu. Działania wpisują się w proekologiczną inicjatywę firmy pt. Going Greener oraz misję społecznej odpowiedzialności biznesu.

W Nowy Sączu i Raciborzu zlokalizowane są zakłady Tokai COBEX Polska, których historia liczy sobie ponad 125 lat. Z tej okazji, w Nowym Sączu przedsiębiorstwo posadzi 125 drzew i krzewów, które upiększą przestrzeń publiczną, ale też będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców i przyczynią się do poprawy środowiska naturalnego.  - Jubileusz przypadł w roku ubiegłym, jednakże ze względu na pandemię, obchodzimy go w tym roku - zaznaczył Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska. Nasadzenia odbędą się także w Raciborzu.

 - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna w obecnych czasach jest działalność na rzecz ekologii. Nasze instalacje posiadają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które skutecznie zmniejszają wpływ zakładów firmy na środowisko. Współpracujemy z samorządami Nowego Sącza i Raciborza, dzięki którym takie inicjatywy, jakimi jest sadzenie drzewek mogą być zrealizowane – wyjaśnił Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.

Sadzenie drzewek w Nowym Sączu wpisuje się w miejską akcję #ZielonyNowySącz. Z tej okazji Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Prezes Tokai COBEX Polska Andrzej Hotloś podpisali oficjalnie porozumienie, na mocy którego inicjatywa zostanie zrealizowana.  - Tokai COBEX to firma odpowiedzialna społecznie. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę – powiedział Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Ze strony przedsiębiorstwa akcja sadzenia drzew jest elementem szeroko rozumianej polityki środowiskowej pt. Going Greener, realizowanej na wielu płaszczyznach - Ideę bycia firmą jeszcze bardziej „zieloną” opieramy na trzech filarach; instalacjach ochrony środowiska, oszczędności zużycia energii i projektach odzysku energii z naszych procesów oraz działaniach kształtujących proekologiczne postawy wśród naszych pracowników i mieszkańców. Sadzenie drzewek jest jedną z takich akcji. Dodatkową jej wartością jest to, że korzystać z tego będą kolejne pokolenia mieszkańców miast – podsumował Andrzej Hotloś.

 

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Urząd Miasta Nowy Sącz, Tokai COBEX Polska

 

***

Tokai COBEX

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne 

w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu, oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

 

Kontakt:

www.tokaicobex.com

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. 

Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

 

tel. kom. 690 449 064

Słowa kluczowe:ekologia

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ