Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-05-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

Uczniowie z Podkarpacia nagrodzeni w konkursie indywidualnym „Koloratorium”

 

Program społeczny „Koloratorium” nie zwalnia tempa. W ramach akcji rywalizują nie tylko szkoły podstawowe z całej Polski, które grają o nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody, lecz również młodzi odkrywcy. Poznaliśmy zwycięzców konkursu indywidualnego ­autorzy 10 najlepszych prac plastycznych i literackich zdobyli hulajnogi elektryczne. Wśród nich są uczniowie ze szkół z Podkarpacia.

„Koloratorium” organizowany przez Śnieżka Group ogólnopolski program społeczny daje uczniom możliwość zdobywania wiedzy z dziedziny chemii i biologii w połączeniu z rozwiązywaniem inspirujących zadań konkursowych. Dzięki temu, mogą oni również zbierać punkty dla swoich placówek szkolnych i zwiększać szanse na wygranie kolorowych laboratoriów marzeń, czyli w pełni wyposażonych, nowoczesnych pracowni biologiczno-chemicznych. Tematem przewodnim najnowszej odsłony akcji są tajemnice ludzkiego organizmu.

W ramach „Koloratorium” odbył się też konkurs indywidualny dla uczniów. Mieli oni do wyboru jedno z dwóch zadań, polegających na przygotowaniu pracy na temat: „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie”. Młodzi odkrywcy, którzy lubią malować, rysować, szkicować, wyklejać lub też rzeźbić mogli wykonać zadanie konkursowe w formie plastycznej, natomiast ci, którzy wolą łączyć ze sobą słowa – w postaci wypracowania literackiego. W obu przypadkach oceniana była kreatywność, a dodatkowo: ciekawy tytuł (w przypadku prac plastycznych) i walory językowe (konkurs literacki).

Nadesłane prace stały na bardzo wysokim poziomie, więc jury miało trudny orzech do zgryzienia. Uczniowie zaprezentowali liczne talenty i świetne pomysły na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Po długich obradach wybrano i nagrodzono po 5 autorów w każdej z kategorii. Otrzymali oni odjazdowe hulajnogi elektryczne Indiana ES700. Oprócz nagród głównych, przyznano również wyróżnienia w postaci zestawów gadżetów.

Emocje w „Koloratorium” rosną przed nam wielki finał konkursu, który odbędzie się 1 czerwca br., w Dzień Dziecka. Poznamy wtedy zwycięskie szkoły, w których powstanie 10 w pełni wyposażonych, nowoczesnych laboratoriów biologiczno-chemicznych.

Oto uczniowie ze szkół z Podkarpacia wyróżnieni w konkursie indywidualnym:

W kategorii „praca plastyczna”:

·         Oliwier Wolski - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej

·         Nadia Wąsik - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze

 

W konkursie literackim:

 

·         Nina Motłok - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Stasiówce

·         Joanna Surman - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu

 

Pełna lista wszystkich nagrodzonych uczniów jest dostępna na stronie internetowej „Koloratorium”: https://koloratorium.pl/news/view/5

 

Zapraszamy do śledzenia „Koloratorium” na Facebooku:

https://www.facebook.com/KoloratoriumSniezki/

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ