Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-07-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Vivus.pl chce sprzedać pożyczki gotówkowe za 700 mln zł w 2014 r.

Warszawa, 22.07.2013 (ISBnews) - Vivus.pl chce udzielać miesięcznie pożyczek gotówkowych wartości 60-70 mln zł, zarówno on-line, jak i przez pośredników kredytowych w całym kraju. Spółka liczy, że poziom sprzedaży rzędu 700 mln zł rocznie, który dawałby jej pierwszą pozycję na polskim rynku jest w stanie osiągnąć już w przyszłym roku. Vivus. pl oczekuje, że przyszły rok zakończy zyskiem netto, poinformował agencję ISBnews prezes Loukas Notopoulos.

Vivus.pl miesięcznie udziela pożyczek wartości 40-50 mln zł i chce zwiększyć tę kwotę o kolejnych 20 mln zł dzięki rozpoczęciu sprzedaży w sieci pośredników kredytowych.

"Weszliśmy w kanał pośredników, bo dobrze uzupełnia on internet, który jest dla nas podstawowym obszarem działalności. Spodziewam się, że w ciągu trzech miesięcy uruchomimy współpracę z 2,5 tys. punktów sprzedaży, a już do końca sierpnia będzie to ok. 1 tys. punktów. Teraz testujemy taki model sprzedaży z kilkoma biurami" - powiedział Notopoulos ISBnews.

Spółka zamierza także rozwijać się poprzez sprzedaż pożyczek w sklepach internetowych, takich jak np. Allegro, Media Markt, czy przez porównywarkę cen - Ceneo.

W ciągu roku działalności Vivus.pl pozyskał ponad 300 tys. klientów, którym udzielił pożyczek na łączną kwotę 250 mln zł. Spółka oferuje pożyczki do 30 dni, do kwoty 2,5 tys. zł, które są spłacane jednorazowo. Pierwszą pożyczkę do 1200 zł spółka oferuje za darmo. Ponad 30% klientów, którzy już zaciągnęli pożyczkę, wraca do spółki po kolejną.

Vivus.pl sprawdza wiarygodność kredytową swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, trzech Biurach Informacji Gospodarczej, jak również w systemie "Dokumenty Zastrzeżone", prowadzonym przez Związek Banków Polskich. Posiada także własny system scoringowy. W efekcie, tylko 4 na 10 osób aplikujących o pożyczkę uzyskuje ją. Spółka samodzielne prowadzi windykację należności, a wskaźnik pożyczek w sytuacji nieregularnej (NPL) nie przekracza 11%.

Według szacunków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Deloitte, rynek pożyczek gotówkowych w 2012 roku miał wartość ok. 3,0-3,5 mld zł, zaś w tym roku wzrośnie do 4,0 mld zł.

"Na rynkach, na których działają spółki z grupy 4finance, która jest właścicielem Vivus.pl, zajmują pozycję w pierwszej trójce spośród firm oferujących pożyczki on-line. Ja lubię być na pierwszym miejscu, co by oznaczało, że musielibyśmy sprzedawać rocznie 700 mln zł. To wydaje się realne w przyszłym roku" - zapewnił prezes.

Vivus.pl należy do grupy 4finance - pożyczkodawcy działającego na 11 rynkach w Europie oraz USA i Kanadzie. Grupa jest europejskim liderem na rynku pożyczek online. W Polsce firma rozpoczęła działalność w lipcu 2012 r. Kapitał zakładowy spółki wynosi 9,3 mln zł i, jak powiedział prezes, jeszcze w tym roku wzrośnie o kilka milionów złotych. Spółka finansuje się z pożyczek podporządkowanych i kapitału, pochodzącego od 4finance.

Plany właściciela Vivus.pl nie zakładają na razie wejścia na giełdę, czy pozyskania środków z emisji obligacji. Spółka będzie rozwijać się organicznie i nie planuje przejęć.

Notopoulos poinformował, że spółka spodziewa się zysku netto w przyszłym roku.

"Spółka ma dopiero rok, więc nie jest jeszcze rentowna, jesteśmy na stracie, ale mamy nadzieję, że w IV kwartale tego roku zanotujemy zysk netto. To jeszcze nie pokryje naszych całkowitych strat, ale liczymy, że przyszły rok zakończymy zyskiem netto" - powiedział Notopoulos.

Vivus.pl zatrudnia w Polsce obecnie120 osób, a ich liczba wzrośnie do 150 na koniec tego roku.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ