Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-11-28

A A A POLEĆ DRUKUJ

„Wygodnie i Odpowiedzialnie” Grupy Żabka wśród najlepszych raportów zrównoważonego rozwoju na świecie!

Raport Odpowiedzialności „Wygodnie i Odpowiedzialnie” Grupy Żabka za 2021 rok został nagrodzony prestiżową Hallbars Awards 2022 jako jeden z pięciu najlepszych dokumentów w regionie Europy Środkowej! W konkursie dla najlepszych na świecie raportów zrównoważonego rozwoju wzięło udział ponad 1500 tego typu publikacji z 94 krajów.

Raport „Wygodnie i Odpowiedzialnie” to czwarty już Raport Odpowiedzialności przygotowany przez Grupę Żabka. Informacje, które można znaleźć na blisko 100 stronach, prezentują podsumowanie wybranych działań realizowanych przez Grupę w ramach Strategii Odpowiedzialności w 2021 roku. Raport został przygotowany zgodnie z najnowszym standardem raportowania niefinansowego Global Raporting Initiative (GRI Standards) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB) oraz został poddany niezależnej, zewnętrznej weryfikacji.

Żabka zdaje sobie również sprawę z rosnącego znaczenia ujawnień klimatycznych i właśnie dlatego, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zdecydowała się także na opracowanie Raportu Klimatycznego poświęconego analizie ryzyk klimatycznych, zgodnie z Rekomendacjami TCFD. W publikacji został przedstawiony plan dekarbonizacji wraz ze sprawozdaniem z realizacji celów SBTi. Do tej pory Żabka opublikowała dwa takie raporty, za rok 2020 i 2021.

- W Grupie Żabka nie tylko odpowiedzialnie planujemy rozwój całej naszej organizacji, ale naszym celem jest również ułatwianie milionom klientów dokonywania takich wyborów, by były wygodne i odpowiedzialne. W ten sposób wspólnie dokonujemy zmian mających pozytywny wpływ na nasze otoczenie biznesowe oraz środowisko naturalne. Według ratingu EcoVadis jesteśmy w gronie 1% firm na świecie najlepiej integrujących czynniki ESG ze swoją strategią i działaniami operacyjnymi. Wszystkie nasze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju podsumowuje nasz raport „Wygodnie i Odpowiedzialnie” za 2021 rok, który jest doceniany przez ekspertów w zakresie ESG, nie tylko w Polsce, ale i na świecie powiedziała Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka.

Best in the World Hallbars Awards 2022

Konkurs, w którym oceniane są raporty zrównoważonego rozwoju, jest organizowany przez Hallbars – międzynarodową organizację zrzeszającą talenty z Europy i Azji, skupiającą się na promowaniu czytelnictwa tego typu raportów. W plebiscycie wzięło udział ponad 1500 raportów zrównoważonego rozwoju, przygotowanych przez firmy i organizacje z 94 krajów. W 2022 r. szczególny nacisk położono na sektor żywności i napojów. Do grona najlepszych na świecie wybrano 294 zgłoszenia z 51 krajów. Raporty były sprawdzane pod kątem ich treści, czytelności i jakości produkcji.

Raporty zrównoważonego rozwoju to książki, które powinny być powszechnie czytane.Hallbar” oznacza zrównoważony w języku szwedzkim. Raporty zrównoważonego rozwoju mają zwykle numer ISBN, na ich pisanie i produkcję przeznacza się duże budżety, charakteryzują się wysoką jakością. Zasługują na dobrą dystrybucję i promocję. Dają pozytywny obraz zielonej przyszłości naszej planety, naszych dzieci i ich dzieci — powiedział Edouard Cointreau, prezes i założyciel Hallbars Sustainability Research Institute.

Nagrody dla Żabki za Raporty Odpowiedzialności

W 2021 roku Żabka Polska otrzymała nagrodę główną w kategorii Raport Zrównoważonego Rozwoju (obejmujący dane niefinansowe za rok 2020) w 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Firmę nagrodzono za czytelny i zrozumiały raport, jasno pokazujący misję, wizję rozwoju i strategię ESG firmy, za precyzyjnie opisany model biznesowy i praktyczne Streszczenie Zarządcze.

Raporty Odpowiedzialności Grupy Żabka dostępne są w wersji elektronicznej: Raport Odpowiedzialności Wygodnie i Odpowiedzialnie Żabka Polska Sp. z o. o. za rok 2020 i Raport Odpowiedzialności Grupy Żabka 2021.

W wersji elektronicznej dostępne są również Raporty Klimatyczne: 2020-Raport-klimatyczny-Żabka-Polska.pdf (zabkagroup.com) i Raport Klimatyczny Grupy Żabka za 2021.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ