Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-12-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Z batutą i humorem- koncert sylwestrowy na zakończenie 800-lecia

Opery i operetki na dobre zadomowiły się w Raciborskim Centrum Kultury, co więcej mieszkańcy je uwielbiają. Kolejną okazją do wzięcia udziału w takim koncercie będzie Sylwester. „Z batutą i humorem” - pod taki właśnie hasłem odbędzie się wydarzenie kończące stary rok i rozpoczynający nowy. Orkiestrę poprowadzi maestro Maciej Niesiołowski.

Jeśli nie macie jeszcze planów na Sylwestra, albo znudziły wam się wystawne bale, domówki czy imprezy „pod chmurką” ciekawą propozycję ma Raciborskie Centrum Kultury. W murach zabytkowej kamienicy zabrzmi Jurajska Orkiestra Kameralna, którą poprowadzi Maciej Niesiołowski. Wybitny polski wiolonczelista oraz dyrygent. Grał m.in. w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, zespole kameralnym „Con moto ma cantabile” czy Kwartecie Wilanowskim. Był również cenionym dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego w Warszawie czy orkiestry Akademii Muzycznej w Warszawie. Koncertuje w kraju i za granicą. Prawdziwą popularność zdobył prowadząc stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem” w Telewizji Polskiej, za co w 1990 r. otrzymał „Wiktora”, prestiżową nagrodę publiczności. 

Tytuł „Z batutą i humorem” przyjął się doskonale, więc maestro Maciej Niesiołowski wspólnie z Jurajską Orkiestra Kameralną zaprezentują raciborskiej publiczności melodie Benatzkiego, Gounoda, Kalmana, Offenbacha czy Straussa. Co ciekawe, to jedyna w swoim rodzaju orkiestra, będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie koncertu-spektaklu. Z orkiestrą wystąpią także soliści Anita Maszczyk- sopran i Michał Musioł – tenor, artyści związani wcześniej z Gliwickim Teatrem Muzycznym. - Sprawdzeni w niejednym muzycznym projekcie pozwolą państwu śmiać się do łez, a także wzruszać pięknem prezentowanych utworów – zapewnia Joanna Maksym- Benczew, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Sylwestrowy koncert kończy obchody 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. 

Organizowane rok rocznie imprezy sylwestrowe w RCK cieszą się dużą popularnością. Sala koncertowa pęka w szwach, bilety rezerwowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a uczestnicy prześcigają się w pozytywnych opiniach. - Z pewnością dzieje się tak za sprawą ciekawej formuły tych koncertów sylwestrowych, podczas których publiczność może posłuchać największych dzieł operowych i operetkowych, a całość prowadzona jest w dość luźny i niezwykle humorystyczny sposób. Niektórzy niesieni muzyką nawet tańczą na korytarzach bocznych sali widowiskowej. Miłe jest również to, że wspólnie o północy wznosimy symboliczną lampkę szampana i składamy sobie życzenia – zachęca do udziału w wydarzeniu dyrektor RCK.  

 

***

Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

***

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. 

Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***

KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl 

***

Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ