Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-10-19

A A A POLEĆ DRUKUJ

Zdrowie Polaków to największy kapitał i nasza przyszłość

 

Celem tegorocznego Kongresu „Zdrowie Polaków” było pokazanie współczesnych możliwości medycyny i budowanie postaw prozdrowotnych poprzez wdrażanie programów profilaktycznych. W trakcie dwóch dni konferencji eksperci podczas paneli, wystąpień i debat poruszali zagadnienia z zakresu m.in. chirurgii, profilaktyki prozdrowotnej, neurologii, laryngologii, transformacji cyfrowej, kardiologii prenatalnej oraz perinatologii.

- Przed nami kolejne wyzwania wynikające nie tylko z sytuacji wewnętrznej, ciągłego zagrożenia pandemią i kolejnymi mutacjami wirusa, ale i coraz trudniejszej sytuacji zewnętrznej. Jednak 4. kongres "Zdrowie Polaków" to szansa na pokazanie na arenie krajowej osiągnięć naukowych i medycznych, nowych rozwiązań organizacyjnych, edukacyjnych oraz dotychczasowych i nowych liderów, którzy wszystkim nam są potrzebni – mówił podczas otwarcia kongresu prof. Henryk Skarżyński.  

Główne przesłanie 4. edycji Kongresu „Zdrowie Polaków” 2022 dotyczyło edukacji społecznej, bez której same kadry i nakłady na naukę czy medycynę nie zapewnią optymalnych efektów. Nie osiągniemy bezpieczeństwa zdrowotnego bez rozsądnego odwołania się do odpowiedzialnych postaw prozdrowotnych, które musimy nieustannie kreować w społeczeństwie.  

- Zdrowie Polaków to nasz największy kapitał i nasza przyszłość. To motto jest niezwykłe, tak jak niezwykła jest ta konferencja. Nie ma w Polsce drugiej takiej multidyscyplinarnej konferencji pokrywającej całe spektrum problemów, które dręczą i trapią polską ochronę zdrowia - powiedział w podczas otwarcia kongresu marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Profesor Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Programowej Kongresu oraz dyrektor Światowego Centrum Słuchu podkreślił, że - cieszymy się, że udało nam się zgromadzić grono ekspertów prawie ze wszystkich obszarów medycyny. Równie ważne jest to, że nie mówimy sami do siebie, ale rozmawiamy o wielu istotnych problemach z przedstawicielami samorządów, organizacjami pacjentów czy towarzystwami naukowymi. Im więcej kolejnych grup środowiskowych włączy się do dyskusji, tym będziemy mieli lepsze efekty w postaci reakcji na to, co wypracowała i rekomenduje nauka i medycyna. Jeżeli do tego się odniesiemy, to efekty diagnostyki, czy terapii i rehabilitacji, będą nieporównywalne do tego, co mamy obecnie.

Podczas otwarcia Kongresu głos zabrał również wiceminister zdrowia, Piotr Bromber, który ocenił, że nie ma obecnie prostych rozwiązań w ochronie zdrowia. - Nigdy ich nie było, ale ważne, abyśmy sobie uzmysłowili, że możemy rozwiązywać te problemy poprzez szeroką perspektywę, otwartość i więcej działań. Już w przyszłym roku wydatki na ochronę zdrowia wzrosną do 6 proc. PKB. Inwestujemy w ludzi, wzrost wynagrodzeń to średnio od 17 do 41 proc. Ale również to kompetencje i umiejętności, to wzmacnianie zawodów medycznych poprzez wprowadzenie nowych regulacji formalino - prawnych, poprzez nowe ustawy. W tym roku pierwszy raz liczba studentów mogących rozpocząć kształcenie na kierunku lekarskim i lekarsko - dentystycznym to przeszło 10 tysięcy – mówił minister Bromber.

Dwudniowe wydarzenie odbyło się stacjonarnie w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą oraz online. Wszystkie panele dostępne są na stronie Kongresu pod adresem: https://kongres-zdrowiepolakow.pl/.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ