Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-01-13

A A A POLEĆ DRUKUJ

Zimowe fotografowanie – kolejna edycja konkursu Foto Inspiracje

Ruszyła kolejna, zimowa edycja konkursu „Foto Inspiracje”, organizowanego przez Komputronik i Canon. Na uczestników czeka lustrzanka Canon EOS 1200D z kitowym obiektywem 18-55 mm oraz drukarka do zdjęć Canon SELPHY CP910, wraz z torbą do jej przenoszenia. W jesiennej edycji konkursu jury oraz publiczność za najlepsze uznało zdjęcia Marcina Banaszkiewicza oraz Alberta Strzałki.

 

Zimowy świat zaskakuje swoją urodą a niekiedy abstrakcyjnym pięknem. Nawet odrobina śniegu wystarczy, by nudny krajobraz zamienił się w bajkowy pejzaż. Dla amatorów fotografii nawet krótka wycieczka po okolicy może przynieść niespodziewane efekty. Niskie temperatury nie powinny więc stanowić wymówki przed wyjściem z domu, tym bardziej że zrobione zdjęcia mogą stać się podstawą do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Foto Inspiracje”, organizowanego przez Komputronik i Canon. Aby to zrobić, należy w specjalnej aplikacji na facebookowym profilu Komputronik umieścić fotografie, których tematem jest zima. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego.

Zgłoszona fotografia może być wykonana w dowolnej technice cyfrowej lub analogowej, dopuszczalne są też niewielkie modyfikacje obrazu, takie jak kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli oraz sepia. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zdjęć z największą liczbą polubień, zaś ich autorzy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z firmy Canon oraz Marka Jabłońskiego, podróżnika, fotografa i przewodniczącego jury konkursu. Zwycięzca otrzyma lustrzankę cyfrową Canon EOS 1200D z kitowym obiektywem EF-S 18-55 DC II, zaś laureat nagrody publiczności, wybrany głosami użytkowników serwisu Facebook, drukarkę do zdjęć Canon SELPHY CP910 z WiFi wraz z torbą. Ponadto, dla uczestników konkursu i osób głosujących przygotowane zostały vouchery zniżkowe na zakupy w salonach Komputronik Megastore w Warszawie i Poznaniu oraz rabaty w sklepie internetowym Gallery Store oferującym wyjątkowe prace młodych artystów.

Jesienna edycja „Foto Inspiracji” spotkała się z dużym zainteresowaniem amatorów fotografii. Do konkursowej aplikacji zgłoszone zostały 742 zdjęcia, prawie 100 proc. więcej niż w edycji letniej. 20 autorów najlepszych prac uczestniczyło w warsztatach fotograficznych w Poznaniu i Warszawie, w czasie których Marek Jabłoński przedstawił krótką historię fotografii oraz przeprowadził zajęcia z estetyki i kadrowania. Uczestnicy mogli również zapoznać się w praktyce z podstawami fotografii portretowej. Z prac finalistów jury konkursu wybrało najlepsze zdjęcie autorstwa Marcina Banaszkiewicza, z kolei głosami Internautów nagrodę publiczności otrzymał Albert Strzałka.

Trzecia edycja konkursu „Foto Inspiracje” trwa od 5 stycznia do 22 lutego 2015 roku. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 9 marca.

Więcej informacji na stronie: http://www.komputronik.pl/foto_inspiracje

Aplikacja konkursowa dostępna jest pod adresem:

https://www.facebook.com/komputronik?sk=app_467939593270340

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ