Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-08-30

A A A POLEĆ DRUKUJ

Żółto-niebieskie głośniki od Bang & Olufsen na pomoc Ukrainie

Na platformie zainicjowanej przez prezydenta Ukrainy – United24 – tylko do końca sierpnia trwa specjalna zbiórka pieniędzy na zakup aparatów rentgenowskich mających pomagać ofiarom wojny w Ukrainie.

Platformę aktywnie wspierają międzynarodowe marki oraz osoby publiczne. Są to: Balenciaga, Imagine Dragons, Andrij Szewczenko, Iga Świątek oraz Bang & Olufsen – duńska marka, która wyprodukowała limitowaną edycję głośników Beosound 2 w barwach ukraińskiej flagi. Dziesięć z nich zostanie rozlosowanych w ramach specjalnej loterii.

United24 to uruchomiona w maju tego roku platforma crowdfundingowa, która umożliwia zbieranie funduszy na rzecz Ukrainy. W zbiórki mogą włączyć się obywatele wszystkich krajów. Pieniądze przeznaczane są na siły zbrojne, pomoc medyczną i odbudowę Ukrainy po wojnie. Powstanie United24 zainicjował prezydent Wołodymyr Zełenski.

Każdy może przekazać darowiznę jednym kliknięciem z dowolnego kraju. Mogą to być indywidualni obywatele, przedsiębiorcy i wielkie korporacje. Na co dzień walczymy z wrogiem, walcząc o wartości wolności i demokracji. UNITED24 stanie się usługą cyfrową, która zjednoczy cały cywilizowany świat, by wesprzeć Ukrainę – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Do tej pory – jak poinformował w rozmowie z agencją informacyjną Ukrinform Michaił Fiodorow, wicepremier Ukrainy, minister ds. transformacji cyfrowej – ponad 60% środków zebranych na United24 zostało przeznaczonych dla sił zbrojnych. Walczący Ukraińcy potrzebują jednak coraz więcej sprzętu medycznego. Dlatego United24 zaprasza do pomocy w zbieraniu funduszy na ten cel znanych ambasadorów i światowe marki.

Loteria Bang & Olufsen

Specjalną zbiórkę prowadzi też Bang & Olufsen. Aby ją wesprzeć, luksusowa marka z Danii wyprodukowała limitowaną wersję kultowego głośnika Beosound 2 w kolorach ukraińskiej flagi. Głośniki nie będą dostępne w oficjalnej sprzedaży. Można je wygrać, biorąc udział w specjalnej loterii.

Wszystkie zebrane do 31 sierpnia pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatów rentgenowskich z ramieniem C. Pomogą one lekarzom szybko diagnozować złamania, znacznie zwiększając odsetek udanych operacji. Rany odłamkowe i liczne złamania należą do najczęstszych rodzajów obrażeń doznawanych przez ofiary wojny w Ukrainie.

Aby wziąć udział w loterii, należy wejść na oficjalną stronę United24 i dokonać darowizny za minimum 10 euro. Im wyższa kwota, tym więcej szans na wygraną. Na zakończenie zbiórki 10 losowo wybranych darczyńców otrzyma ukraińską edycję głośników Bang & Olufsen Beosound 2. Zwycięzców poznamy 1 września. Wyniki loterii darowizn zostaną opublikowane na stronie United24.

Do dziś za pośrednictwem platformy United24 zebranych zostało 175 mln dolarów. Zgromadzone pieniądze są przekazywane Narodowemu Bankowi Ukrainy, który rozdysponowuje je między poszczególne ministerstwa.

Na zdjęciu Boris Johnson i Wołodymyr Zełenski na tle jednego z głośników w żólto-niebieskim kolorze, które przeznaczone są do wygrania w loterii.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ