Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2018-01-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Związek Cyfrowa Polska wspiera polską kulturę

Minął kolejny rok, w którym Związek Cyfrowa Polska aktywnie wspierał rozwój polskich artystów. Organizacja, która zrzesza największe firmy w Polsce z branży nowoczesnych technologii m.in. za pomocą internetowej platformy Patronite.pl promuje najzdolniejszych młodych twórców – np. 10-letniego studenta politechniki czy młodego śpiewaka operowego. Ale nie tylko. Bo w 2017 r. Związek wsparł również m.in. koncert Stubbornly Absent – „Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska” – projekt muzyczny łączący muzykę elektroniczną z poezją Szymborskiej.

 

Dzięki pomocy z funduszu ZIPSEE "Cyfrowa Polska" Kamil mógł zrealizować projekt na Politechnice Lubelskiej - sterownik silnika BLDC, dzięki czemu mógł zaliczyć cały przedmiot wyróżnieniem. Gdyby nie pomoc Funduszu praktycznie niemożliwe było by zrealizowania tego projektu w tak krótkim czasie. Koszt całego projektu wyniósł około 4500 zł, a więc środki, które otrzymaliśmy z ZIPSEE umożliwiły realizację projektu. Gdyby nie takie inicjatywy, młodzi ludzie jak Kamil nie mieliby możliwość pokazania swoich umiejętności – mówi Patryk Wroński, ojciec 10-letniego Kamila, studenta Politechniki Lubelskiej.

Związek pomógł też w dalszej edukacji Aleksandrowi Kamedulskiemu, młodemu śpiewakowi operowemu, który rozwija swój talent na studiach w Mediolanie. – Wsparcie ZIPSEE Cyfrowa Polska okazało się pomocą, bez której nie mógłbym rozpocząć prestiżowych i kosztownych studiów operowych w Mediolanie. Pierwsze tygodnie za granicą, w tak drogim mieście, są wielkim wyzwaniem generującym bardzo duży koszt. Dużo czasu wymaga, by zorganizować się odpowiednio w codziennym życiu w nowym kraju. W tym niełatwym czasie mogłem liczyć na ZIPSEE Cyfrowa Polska za co jestem ogromnie wdzięczny – podkreśla Aleksander Kamedulski. I dodaje: – Niestety uzyskanie wsparcia stypendialnego w Polsce jest bardzo trudne, każda pomoc jest na wagę złota. Firmę ZIPSEE Cyfrowa Polska wyróżnia się niezwykle właśnie dobroczynnością. Bez wątpienia warto pomagać. Jest wielu zdolnych Polaków, ale często nie stać ich na rozwój. Pamiętajmy, że sukces jednego Polaka, to sukces całej Polski.

Jak zauważają młodzi artyści, ważne jest nie tylko wsparcie finansowe, ale również samo dostrzeżenie i docenienie ich twórczości. – Nagroda dodała skrzydeł mojej twórczości. To chyba nawet ważniejsze niż same pieniądze ­ – ocenia Piotr Kamieniarz, z zawodu nauczyciel, a prywatnie artysta – malarz. – Nagroda pozwoliła mi na rozwinięcie mojej twórczości o farby i blejtramy Powoli wchodzę w świat kolorów, choć muszę przyznać, że jeszcze długa droga przede mną – zaznacza.

Wśród zarejestrowanych na platformie Patronite.pl twórców, Cyfrowa Polska doceniła w 2017 r. również m.in. internetowy portal „Więzi”. ­– Wyróżnienie ma dla nas szczególną wartość symboliczną, bo po raz pierwszy dostaliśmy je od branży technologicznej i IT. Dla środowiska, które kojarzy się z tradycyjną prasą intelektualną, to zastrzyk energii – mówi Jakub Halcewicz, dziennikarz „Więzi”. I podkreśla: – 2018 będzie dla nas rokiem jubileuszu 60-lecia, uruchomimy nowy serwis publicystyczny, a jego działanie będzie możliwe także dzięki pieniądzom ZIPSEE. Wartościowe projekty potrzebują mecenatu prywatnych firm. Bo są jak teatr – nie utrzymają się tylko ze sprzedaży biletów, wymagają wsparcia, by tworzyć dobra kultury. 

 W 2017 r., jak również w latach poprzednich, ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wsparł również szereg innych inicjatyw kulturalnych, m.in. koncert polskich gwiazd z osobami niepełnosprawnymi „Wierchowe spotkania” w Zakopanem, festiwal Fama w Świnoujściu, czy pomoc przy wydaniu płyty rapera Uzi – Filipa Szymonika.

Słowa kluczowe:ZIPSEE, kultura, Patronite

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ