SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora: UOKiK powinien zgodzić się na kupno reszty Eurozetu, to repolonizacja zwiększająca konkurencję dla RMF FM

Zarząd Agory zdecydował, że spółka zamierza skorzystać z opcji kupna pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu, którego 40 proc. przejęła w lutym za 130 mln zł. Firma przygotowuje wniosek w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Agora uważa, że przejęcie przez nią pozostałych udziałów sprawi, że RMF FM będzie miał realnego konkurenta. - Dołączenie spółki Eurozet do naszego portfolio z jednej strony umożliwiłoby powrót tego aktywa w ręce polskiego inwestora, a z drugiej zintensyfikowałoby konkurencję na polskim rynku radiowym - argumentuje.

Dołącz do dyskusji: Agora: UOKiK powinien zgodzić się na kupno reszty Eurozetu, to repolonizacja zwiększająca konkurencję dla RMF FM

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kici-kici
KPZU przejmuje RZ
5 1
odpowiedź
User
Krasawica
Argumentem przeciwko zgodzie UOKiK na zakup 100% radia Zet przez Agorę jest dominująca pozycja połączonych podmiotów na rynkach lokalnych. Na przykład w Warszawie stacje Agory i Eurozetu mają razem ponad 35% i to tylko w grupie 15-75. Jeśli spojrzeć na trochę mniejsze grupy demograficzne, to łączny wynik A+E jest większy i przekracza 40%. Zatem połączenie A+E podlega pod przepisy o ochronie konkurencji. To raz.

Dwa: w jaki sposób zmniejszenie liczby właścicieli na rynku z czterech (Bauer, Eurozet, Agora, ZPR) do trzech (Bauer, Agora, ZPR) zwiększa konkurencję? Zmniejsza ją. Jest zatem dokładnie na odwrót niż twierdzi Agora.

Trzy: podobno Agorze nie jest wszystko jedno i kocha ona równość wszelaką. Skąd zatem argument szczucia przez nią polskich władz przeciwko właścicielowi RMF FM - właścicielowi z Niemiec? To równość w gębie zanika, gdy chodzi w czynie o nabycie własności przez Agorę? Fuj.
25 9
odpowiedź
User
Holly
A jaki ty reprezentujesz punkt widzenia? Pospolitego głupka spod budki z piwem??

Agora nie jest polskim inwestorem i nie reprezentuje polskiego punktu widzenia, tylko kominternowski.
11 12
odpowiedź
User
olo
Jaki konkurent radio ZET dla RMF FM,oni nadają na tych samych falach,walka z obecnym rządem .
16 5
odpowiedź
User
BARNABA
Ależ to słabe, że AGORA używa takich argumentów, wpisując się w logikę "dobrej zmiany". Serio?!
16 1
odpowiedź
<