SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bitcoin przekracza cenę 15 tysięcy dolarów. „Psychologia rynku, korekta jest bliska”

Według czwartkowych danych rynkowych kryptowaluta Bitcoin przekroczyła historyczny próg ceny w wysokości 15 tysięcy dolarów. To oznacza, że kapitalizacja Bitcoina jest wyższa niż 256 miliardów dolarów. Jednak eksperci rynku finansowego nie kryją braku zaufania do Bitcoina. - Kurs Bitcoina zależy od nastroju inwestorów, będzie niestabilny, waluty należy się stopniowo i zdecydowanie pozbywać - oceniają w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl Aneta Hryckiewicz i Dariusz Jemielniak.

Dołącz do dyskusji: Bitcoin przekracza cenę 15 tysięcy dolarów. „Psychologia rynku, korekta jest bliska”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Po co mielić językiem o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia. Autorytet państwa? Cyba ktoś za długo na słońcu przebywał. Bitcoin to jest waluta taka sama jak złoto, muszelki czy inne towary. Po drugie aby utrzymać złotówki dolary to przepraszam bardzo nie trzeba utrzymywać banków i wszystkiego co jest z tym związane?
Zawsze najwięcej mają do powiedzenia ci którzy najmniej wiedzą.


Walutą może być to, co jest powszechnie wymienialne na towar na rynku. Nośnik wartości.
Bitcoin nie spełnia, jak dotąd, tej funkcji. Katalog dóbr, które można za niego nabyć jest wysoce ograniczony, a fluktuacje wartości nie pozwalają w tej chwili uznawać go za "nośnik wartości". Raczej za nośnik zanków zapytania wymiennych na prawie nic.

Może, po pierwszym wielkim załamaniu stanie się o czymś w rodzaju tego, o czym mówisz. Rodzajem umownej waluty w systemie bankowości rozproszonej. Walutą obywatelską i ponadnarodową.
Ale w tej chwili ma cechy bardziej zbliżone do instrumentu spekulacyjnego. Zakładu o wartość. Pokera blefujących.
odpowiedź
User
pszemek
Całe szczęście, że zwyczajne państwowe waluty mają mnóstwo fizycznych zabezpieczeń, jak np. rezerwa w złocie, inaczej byłyby jak Bitcoin.

A cena rośnie teraz głównie w związku z nadchodzącymi forkami, może warto przeczytać COKOLWIEK poza wykresem na stooq, zanim zacznie się snuć swoje teorie?

Pamiętajcie: tylko bankowe lokaty dadzą Wam stabilny wzrost i dobrobyt, niech Was ręka boska broni od szukania rozwiązań własnym sumptem!
odpowiedź
<