SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

Dorota Wysocka-Schnepf chce pozwać do sądu "Super Express" za tekst, w którym opisano, iż jej mąż jako ambasador pobierał bezprawnie dodatek na pokrycie kosztów utrzymania rodziny, mimo że dziennikarka pracowała wtedy w Telewizji Polskiej. Wysocka-Schnepf wysłała wyjaśnienia gazecie (że dodatek przysługuje na wszystkich małżonków niezatrudnionych w placówkach MSZ), lecz ta ich nie opublikowała. - Były przysłane zbyt późno i niczego nie wniosły do tekstu - informuje Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny dziennika, Sławomir Jastrzębowski.

Dołącz do dyskusji: Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aspen
Sprzedaż pokryje koszty odszkodowań.
Za fanaberie Jarzębowskiego zapłacą czytelnicy SE.
Wydawca nie odważy się pociągnąć naczelnego Jarzębowskiego do odpowiedzialności za przyzwolenie do publikowania nieprawdy.

13.06.2017.
12 14
odpowiedź
User
Mec
Nigdzie nie pisze że zatrudnienie ma dotyczyć MSZ jest tylko ogólne stwierdzenie o zatrudnieniu
18 13
odpowiedź
User
prawnik
Nigdzie nie pisze że zatrudnienie ma dotyczyć MSZ jest tylko ogólne stwierdzenie o zatrudnieniu


Okazuje się, że jest napisane!

Czytamy prawo dalej!


Ustawa o służbie zagranicznej z dnia 27 lipca 2001 r. (Dz.U. Nr 128, poz. 1403)

art. 29 ust 5. Ambasadorowi, którego małżonek przebywa wraz z nim na placówce zagranicznej i nie jest zatrudniony na podstawie art. 31 ust. 1, przysługuje dodatek na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania rodziny.

NIE JEST ZATRUDNIONY NA PODSTAWIE ART 31 UST 1!!!!!!!!!!!!Art. 31 ust. 1. Jeżeli wymagają tego szczególne potrzeby służby zagranicznej, małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli mogą być, za zgodą dyrektora generalnego służby zagranicznej, zatrudnione w tej samej placówce zagranicznej, nawet gdyby powstał między nimi stosunek podległości służbowej.
21 13
odpowiedź
User
prawnik
Podsumowując:
Z tego wynika, że jeśli małżonek przebywa z nim na placówce (to pojęcie funkcjonalne - nie oznacza, że musi mieszkać w murach ambasady lub konsulatu) i nie jest zatrudniony W TEJ PLACÓWCE, to dodatek się należy.

Dopiero względem ustalenia wysokości dodatku przechodzimy do aktu wykonawczego, które jako akt niższy czytamy tak, jak stoi w ustawie (tzn. słowo "zatrudniony" w rozporządzeniu znaczy, jak w ustawie: "zatrudniony w placówce").

*nadal podkreślam, że nie jestem specem od dyplomacji ani prawa pracy;
16 15
odpowiedź
User
Aspen
A teraz osoba, której się nie podoba mój wywód lektury ustawy i dała minusa,

Naprawdę myślisz, że partyjny, opłacony troll myśli co minusuje.
11 15
odpowiedź
<