SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duży wzrost „Newsweeka” w I półroczu 2013, ostro w dół „Wprost” i „Uważam Rze”

W I półroczu 2013 roku liderem średniej sprzedaży ogółem tygodników opinii został „Gość Niedzielny”. Najwięcej zyskał “Newsweek” a udany debiut zanotowały dwa nowe magazyny: „W Sieci” i „Do Rzeczy”.

Dołącz do dyskusji: Duży wzrost „Newsweeka” w I półroczu 2013, ostro w dół „Wprost” i „Uważam Rze”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
loss
Czytam wszystkie kluczowe tygodniki. Newsweek to tabloid. Jego wysoka sprzedaż to zła wiadomość, ponieważ świadczy o gustach czytelników opiniotwórczych mediów. Brawo dla redakcji, bo potrafi tym gustom sprzyjać. Ale to pyrrusowy sukces. Polityka to przewaga nudnych i miałkich treści w rodzaju, co Paradowska lub Władyka myślą i chcą powiedzieć światu. A szkoda, bo miała lepsze lata i wyższy poziom. Potrzebuje powiewu świeżości. Wprost sięga bruku, ale być może taki brukowiec jest potrzebny, aby mówić, czym zajmują się autorytety moralne w rodzaju Fibaka. Do Rzeczy nie jest najgorsze (nie oceniam profilu politycznego, ale warsztat), ale nie z tym wydawcą (w przypadku Wprost istnieje większa spójność "programowa"). WSieci jest nachalne i przez to jeszcze bardziej jednostronne niż Newsweek czy Polityka.
Reszta jest zasadniczo do zamknięcia. UważamRze czy Przekrój to kpina. A może w tej sytuacji jest miejsce na porządny tygodnik z ciekawymi treściami, bez profilu politycznego?????
15 11
odpowiedź
User
Yogidługonogi do Mikusia
A który raz ja czytam że jestem pelikanem i Yogipisdonogi? Nie ośmieszaj się kolego, tylko zrób jakikolwiek oryginalny wpis. JAKIKOLWIEK. I najlepiej na temat, zamiast o mnie. Za słaby jesteś, żeby mi to pochlebiało.
17 12
odpowiedź
User
lossgłujpotos
Newsweek odniósł wielkie sukces bo takie wzrosty na "spadającym" rynku to fenomen na skalę światową. Jakoś środowiskowe zawistniczki muszą to sobie wytłumaczyć. I bredzą o tabloidzie. Jakoś prawicowe tabloidy Do rzeczy i w Sieci z tygodnia na tydzień mają coraz gorszą sprzedaż, a tabloidowy Wprost tonie. Więc co? Czytelnicy Newsweeka widzą że to nie tabloid tylko dobry tygodnik, a gdzieś mają środowiskowe bździny nienawistników.
12 19
odpowiedź
User
ja
yogidlugonogi, ciesze sie Twoim szczesciem.....
10 11
odpowiedź
User
loss
@ lossgłujpotos

Czy przeczytałeś cały wpis, czy tylko pierwsze dwa zdania? Tak, Newsweek odniósł wielki sukces i tego mu nie odbieram. Chodzi mi tylko o cenę tego sukcesu. Popatrz proszę na okładki i główne materiały w ostatnich miesiącach. To jest rzetelne, dobrze udokumentowane, porządne dziennikarstwo? Jeśli tak, to pozwól mi mieć własne zdanie na ten temat. Nie ma to nic wspólnego z zawiścią. Oceniam to chłodno jako czytelnik. Nie pracuję w tygodnikach.
22 19
odpowiedź
<