SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska skarży do trybunału unijnego dyrektywę o prawach autorskich. Gliński: art. 17 prowadzi do cenzury prewencyjnej

Polska złożyła do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę na zapisy przyjętej ponad miesiąc temu dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. - Uważamy, że niektóre artykuły, zwłaszcza obecny 17, związany z filtrowaniem treści, zagrażają wolności w internecie i są sprzeczne z podstawowymi wartościami UE dotyczącymi wolności słowa i wolności idei - uzasadnia minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Dołącz do dyskusji: Polska skarży do trybunału unijnego dyrektywę o prawach autorskich. Gliński: art. 17 prowadzi do cenzury prewencyjnej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R2D2
Gliński i wolność słowa, Halinka, no nie wytrzymie...
7 9
odpowiedź
User
YKK
Znaleźli się obrońcy wolności słowa. Ale nawet gamonie nie wiedzą, o co w tej dyrektywie chodzi, ale drą się i rwą te koszule z darów. To ta Konfederacja chyba tak ich rozjuszyła, bo im kuce podbiera i przy ścianie się rozpycha.
4 8
odpowiedź
User
xxx
Brawo. Tak trzymać.
11 4
odpowiedź
User
bob
Jeszcze usta;wa anty-4;47 i próba wpisania zakaz;u kradzie;ży mie;nia bezspa;dkowego do Konstytucji - abyśmy zobaczyli, kto będzie za, a kto komu słu;ży.
4 4
odpowiedź
User
grzesiek
Bardzo dobra decyzja. Ta dyrektywa doprowadzi do prewencyjnego usuwania treści z internetu czyli cenzury w razie wątpliwości czy zostały naruszone prawa autorskie w obawie przed karami.
6 6
odpowiedź
<