SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze odcięci od informacji z granicy. "Dzięki temu władza ma monopol"

- Mamy dziennikarzy, korespondentów wojennych na całym świecie, którzy relacjonują zdarzenia z centrum wojny. A w demokratycznym państwie, w środku Europy, dziennikarz nie może przebywać przy granicy i pokazywać, jak służby postępują z kilkudziesięcioma migrantami. Nie widzę tutaj żadnego innego uzasadnienia, poza chęcią kontroli ze strony władzy - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prof. Szymon Ossowski, prodziekan na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Medioznawca podkreśla, że mamy do czynienia z tłumieniem krytyki prasowej. Nie ma też wątpliwości, że takie postępowanie ogranicza wolność mediów i szkodzi polskiej demokracji. A to z kolei potwierdzają raporty organizacji międzynarodowych, jak m.in. Ranking Wolności Prasy 2021 Reporterów Bez Granic.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze odcięci od informacji z granicy. "Dzięki temu władza ma monopol"

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolak patolik
Przy granicy jest STAN WYJĄTKOWY. Proste. Gdy minie STAN WYJĄTKOWY, wtedy dziennikarze będą mogli relacjonować.


... nie muszą czekać na zakończenie stanu wyjątkowego - wystarczy zapisać się do związku łowieckiego i jako myśliwi mogą legalnie hasać po przygranicznych lasach, nawet z własnymi, niepełnoletnimi dziećmi.
Prorządowi myśliwi "dziennikarze" mogą nawet strzelać "w obronie granic" - później najwyżej powiedzą zero-prokuratorowi : "myślałem, że to dzik", "ja przecież jestem za ochroną życia od poczęcia do kary śmierci"
odpowiedź
User
woslka-kosmos 4-0
było widać to relacjonowanie jak nie było jeszcze stanu wyjątkowego, narracja o tym jak to zła straż graniczna nie chce wpuścić nielegalnie przekraczających granicę nachodźców i powielanie białoruskiej propagandy

DOBRZE ŻE JEST STAN WYJĄTKOWY

OBY PRZEDŁUŻYLI O PÓŁ ROKU JESZCZE


Słabo. Odrazu stan wojenny w całej Wolsce.
To mówiłem ja - pierwszy prezes, guru waszej neokomuszej, PiSlamskiej sekty wyznaniowej.
odpowiedź
User
Pislamista
Stan wyjątkowy w Polsce nastał wraz z rządami PiSu.
odpowiedź
<