SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

H&M po aferze z bluzą z napisem „Coolest Monkey In The Jungle” ma poważny problem wizerunkowy

W tej kryzysowej sytuacji spowodowanej umieszczeniem zdjęcia czarnoskórego chłopca w bluzie z napisem „Coolest Monkey In The Jungle” H&M postępuje zgodnie z regułami sztuki zarządzania w kryzysie. Sytuacja ta dowodzi, że wymiar etyczny działalności firm staje się dziś coraz ważniejszy dla konsumentów, którzy wybierają coraz częściej wartości - i to nie tylko te deklarowane, ale też realizowane. Żyjemy w świecie kulturowych napięć i problemów, gdzie wciąż istnieje wiele uprzedzeń rasowych - komentują eksperci dla Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: H&M po aferze z bluzą z napisem „Coolest Monkey In The Jungle” ma poważny problem wizerunkowy

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Star
Typowa gównoburza...
43 11
odpowiedź
User
Jwch
To co teraz bluzy płyną kontenera i do Polski buhaha
20 9
odpowiedź
User
pavv
Połowie świata reklama się podoba i o to chodziło.
26 8
odpowiedź
User
czarno widzę
daleki jestem od wierzenia ekspertom, którzy widzą sytuację w ciemnych barwach
27 9
odpowiedź
User
evi
I tym sposobem ciemnoskóre osoby dowiedziały się, że biali widzą w nich małpki. Biedny Szwed, który projektował kampanię, i dla którego rasizm to coś obcego nie miał pojęcia, że ktoś może się w tym dziecku dopatrzeć zwierzaka. Ale my również się oburzajmy na H&M, bo przecież dla nas to oczywiste, że tej biednej małpce zrobiono krzywdę... Okropne, dwulicowe podejście... Kryzys wizerunkowy - bardziej tych, którzy widzą w tej kampanii coś niestosownego i a nie firmy, która taką komunikację zrealizowała.
29 13
odpowiedź
<