SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala miał dostać propozycję pokierowania Polską Fundacją Narodową. Polskie Radio zdecydowanie dementuje tę pogłoskę.

Dołącz do dyskusji: Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zatroskany pracownik
Szanowny Panie Redaktorze Wybranowski, jeśli jest Pan naprawdę zatroskany o los Polskiego Radia i życzy Pan Radiu prawdziwie dobrej zmiany to proszę odpowiedzieć na pytanie kto stoi za tym, że w Polskim Radiu nadal sprawują funkcje dyrektorskie p. Barbara Kiepas-Jeleńska i p. Paweł Ehmke vel Emczyński?
12 33
odpowiedź
User
Aniołowa
Grabarz Polskiego Radia.Co musi się jeszcze stać by ten człowiek wyleciał ze stołka?

Awans, tylko awans :D Obejrzyj ostatnią scenę serialu "Alternatywy 4" :D
Wujek zawsze wraca - tylko patrzy z wyższego stołka :D
9 11
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
Szanowny Panie Redaktorze Wybranowski, jeśli jest Pan naprawdę zatroskany o los Polskiego Radia i życzy Pan Radiu prawdziwie dobrej zmiany to proszę odpowiedzieć na pytanie kto stoi za tym, że w Polskim Radiu nadal sprawują funkcje dyrektorskie p. Barbara Kiepas-Jeleńska i p. Paweł Ehmke vel Emczyński?


W mojej strategi działań w Polskim Radiu obu wspomnianych dyrektorów by po prostu nie było.
17 31
odpowiedź
User
słuchacz
* do "słuchacza" . Rozumiem, że przez to, że startowałem na prezesa Polskiego Radia to automatycznie nie jestem słuchaczem? Nie mam w sobie satysfakcji, że Polskie Radio zjeżdża w dół, drogi Panie, droga Pani. Dlaczego nie powinienem krytykować? Właśnie dlatego, że brałem udział w tej ustawce (wiadomo było, że liczą się jeszcze przed finałem dwie osoby pani Stanisławczyk i pan Sobala), mam moralne prawo krytykować, to co po roku wydarzyło się w Polskim Radiu pod nowym zarządem (albo inaczej: mówić o tym, co nie wydarzyło się a powinno).

Właśnie dlatego, że brałem udział w tym konkursie, i byłem w jego finale, krytykuję, ale nie instytucję Polskiego Radia, której życzę jak najlepiej, ale sposoby zarządzania i to, co z publicznym radiem się dzieje, droga Pani, drogi Panie.


Powinien Pan dać na mszę za to ,że Pana nie wybrali na prezesa bo dziś to Pan byłby krytykowany i rozliczany ze słuchalności , która spada i spadać będzie niezależnie od tego kto będzie prezesem. Linia partii rządzącej musi być w publicznych mediach najważniejsza a to z kolei przekłada się na spadek popularności jednostronnie brzmiących i bardzo podobnych przekazów we wszystkich stacjach. Nie trzeba być jasnowidzem żeby przewidzieć ,że na koniec 2018 roku wszystkie anteny razem wzięte uzyskają ok.10% rynku co może wreszcie wpłynie na podjęcie rozważanej od lat decyzji o finansowaniu mediów z budżetu państwa (likwidacja archaicznego abonamentu) i stworzeniu jednej głównej anteny ogólnopolskiej , która wchłonie pozostałe. Oczywiście te działania wymuszą redukcję etatów bo budżet nie będzie w stanie zabezpieczyć finansowania na dotychczasowym poziomie. Pisze Pan ,że jest zatroskany o los radia , to dobrze ale chyba dostrzega Pan ,że podstawową przyczyna obecnej sytuacji mediów w Polsce jest nieuregulowana ustawą sejmową sprawa finansowania (abonamentu). Dotychczasowy stan jest taki ,że RMN rzuca jakieś pomysły ( średnio raz na miesiąc) i nic z tego nie jest realizowane a starsi ludzie , którzy jeszcze mają książeczki abonamentowe bądź to umierają lub osiągają wiek 75 lat i są zwolnieni , natomiast nikt z młodych ludzi nie rejestruje zakupionych odbiorników i liczba płacących spada regularnie każdego miesiąca i na nic się zdadzą ponaglania i straszenie karami. Zatem Panie przyszły prezesie najpierw ustawa w sejmie a potem uczciwa weryfikacja i reforma , nie taka jak dziś ,że zmienia się władza a z nią poszerza liczba osób , którym z wdzięczności trzeba dać dobrze płatny etat i w ten sposób mamy setki "dziennikarzy" zatrudnionych w jednej stacji , która ma słuchalność 0,5 %. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
9 10
odpowiedź
<