SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa lista kanałów must carry, must offer. Członek KRRiT mówi o prawach nabytych

Jeśli nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji stanie się faktem, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie musiała wskazać kanały objęte zasadą must carry, must offer. Zdaniem zasiadającego w KRRiT prof. Tadeusza Kowalskiego, wszystkie stacje obecnie objęte tą regulacją, powinny być dalej obowiązkowe w ofercie sieci kablowych i platform cyfrowych.

Dołącz do dyskusji: Nowa lista kanałów must carry, must offer. Członek KRRiT mówi o prawach nabytych

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
A co z Polsat Sport, Eurosport, Boomerang, Stars TV?
odpowiedź
User
To ja i nikt inny
Nie rozumiem cały artykuł. Czy nie chodzi w tym przypadku o ofertę Public Value? W Niemczech złożono 325 wniosków o dodanie danej oferty do wykazu Public Value, utworzonego przez regulatorów rynku. Wszystkie te programy muszą znaleźć się na Smart-TV. W Niemczech na trójce jest RTL a na czwórce SAT.1. Jest to na tyle bezsensowne, bo dużo odbiorców zapisuje program trzeci na 3. W sumie programów jest ponad 40. Oferta musi być geolokalizowana aby odpowiednia oferta każdego kraju związkowego znalazła się na odpowiednim miejscu na pilocie, w tym również programy regionalne RTL i SAT.1. Rozgłośnie powinny być umieszczone w następującej kolejności: lokalne radia publiczne i komercyjne, regionalne radia publiczne i komercyjne, ogólnokrajowe radia publiczne i komercyjne, rozgłośnie niekomercyjne a na końcu kościelne i pozostałe. Uregulowano również ofertę telemediów, które powinny być dostępne, czyli 12 ofert VOD mediów publicznych i 11 komercyjnych. Uwzględniono również 6 ofert audio.
odpowiedź
<