SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakub Bierzyński: Polacy są odporni na reklamy, trzeba nowych pomysłów na promocję

Polacy są coraz bardziej odporni na reklamy. Kampanie są do siebie podobne, więc zdaniem ekspertów na rynku będzie następował ruch w kierunku innowacyjnych promocji. To szansa dla domów mediowych i twórców reklam. Dzięki dobrej koniunkturze w gospodarce wydatki na reklamę będą rosły.

Dołącz do dyskusji: Jakub Bierzyński: Polacy są odporni na reklamy, trzeba nowych pomysłów na promocję

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kkj
Reklamy sa malo efektywne, poniewaz REKLAM JEST ZA DUZO, szczegolnie w telewizjach.

Z pewnoscia nie ma drugiego takiego panstwa w Europie, gdzie by tak bezczelnie obchodzono unijne przepisy ograniczajace ilosc reklam. Skutek jest jaki jest? Suuuuuuper. Polacy nie sa jednak idiotami. Przestali ogladac!
odpowiedź
User
MGMGMG
Warto zwrócić uwagę na ważną rolę domów mediowych, jako pośredników między klientami a rzeczywistymi "nośnikami" kampanii. To właśnie ich działalność doprowadziła do wzrostu cen (cennikowych nie negocjowanych) spotów reklamowych w telewizjach. Domy mediowe powinny "edukować" klientów i naciskać na kreowanie niestandardowych (czyli bardziej efektywnych) kampanii. To oczywiście z ich punktu widzenia nie jest korzystne. Jednak w dłuższej perspektywie tylko efektywne wydawanie pieniędzy gwarantuje to, że klienci dalej będą chcieli inwestować duże pieniądze w reklamę. Niestandardowe formy promocji, jakie można wykorzystać w kampanii telewizyjnej to: przegląd prasy na urządzeniach elektronicznych, lokowanie marek produktu w czasie eventów transmitowanych na żywo, działania w ramach marketingu miejsc - lokowanie miejsc turystycznych (kurortów a nawet hoteli) w programach tv (prognozach pogody, programach na żywo, reportażach).
odpowiedź
User
MaRo
Wydatki na reklamę sięgnęły już chyba pułapu, a efekt jest taki, że widz nie może już na nią patrzeć. Myślę, że warto popracować nad jakością, potraktować odbiorcę reklamy jako osobę w miarę inteligentną. Powinien być on zaangażowany z wlasnej woli w jakieś działanie związane z promocją produktu, jego kształt, smak, mając możliwość wpływania na wizerunek, uczestnicząc w wydarzeniach zwiazanych z promocją itp. Wtedy stałby się też takim "ambasadorem" produktu w swoim środowisku. Nie może to być jednak działanie sterowane, bo wywoła odruch buntu i efekt bedzie przeciwny. Podstawowe zasady manipulacji marketingowej można wyszukać w internecie i nie są one w tej chwili obce nie tylko osobom z branży ale również coraz większej liczbie klientów.
odpowiedź