SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

W branży reklamowej kobiety są w liczebnej przewadze to wciąż zarabiają za tę samą pracę nawet o 20 proc. mniej niż mężczyźni. Zdaniem ekspertek, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl, to wina mało transparentnej polityki firm, które niekiedy całkowicie blokują obieg informacji na temat pensji pracowników. Przyczyny mają też charakter kulturowy i społeczny - tu jednak sytuacja możne z czasem się zmieniać, w miarę jak na rynek pracy wchodzić będą kolejne roczniki pracowników.

Dołącz do dyskusji: Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Panie i Panowie - nie dajmy się rozgrywać
Dziś tekst Lennona, totalnego lewaka, raczej jednak nigdzie nie poleci, bo poprawność polityczna:
Woman is the nigger of the world
Yes she is, think about it
Woman is the nigger of the world
Think about it, do something about it


Korwin powiedział w Parlamencie Europoejskim to samo o młodych w UE. Już od dziesięcioleci, np. w Hiszpanii stopa bezrobocia wśród młodych sięga 30-50% a temat zasypywany jest rozdawnictwem i inicjatywamy "progresywnymi". Jak JKM sparafrazował tę wypowiedź Lenona, został oskarżony o razism. To właśnie pokazuje cynizm bojwników o poprawność polityczną (hitu Lenona z tym samym określeniem jakoś nie oskarżają i nie banują w radio YT i telewizji i nie burza jego pomników). Analogicznie ruch "Black Lifes Matters" natychmiast zdezaktywował się po zmianie w fotelu prezydenckim ucichł..
odpowiedź
User
Lex
Liczebna przewaga kobiet w branży reklamowej - to być dobrze, tu ekspertki nie zwracać uwagi na nierówności, równouprawnienie i różnice.
Liczebna przewaga kobiet zarabiać za mało- to być źle, tu ekspertki być niezadowolone.
Małe szowinistki.
odpowiedź
User
hmmm
podawanie mediany nie ma sensu, średnią mogliby zacząć podawać
odpowiedź
<