SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

W branży reklamowej kobiety są w liczebnej przewadze to wciąż zarabiają za tę samą pracę nawet o 20 proc. mniej niż mężczyźni. Zdaniem ekspertek, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl, to wina mało transparentnej polityki firm, które niekiedy całkowicie blokują obieg informacji na temat pensji pracowników. Przyczyny mają też charakter kulturowy i społeczny - tu jednak sytuacja możne z czasem się zmieniać, w miarę jak na rynek pracy wchodzić będą kolejne roczniki pracowników.

Dołącz do dyskusji: Kobiety zarabiają gorzej niż mężczyźni. "Problem systemowy"

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
buahaha
najbardziej podoba mi się żałosne stwierdzenie, że firmy ukrywają zarobki za wszelką cenę. po czym wprost i całkowicie bez związku z rzeczywistością jest konkluzja, że kobiety zarabiają mniej. krótkie pytanie: ile procent osób sprawdzili autorzy wypocin i dlaczego tak mało i tak wybiórczo, czyli jak zwykle tylko te co pasowały?
11 3
odpowiedź
User
Tomasz Pomachała
To są zakłamane dane do podparcia tezy, a nie realne wskaźniki. Czy owe badania biorą pod uwagę np. staż pracy, który dla kobiet ze względu na ciąże i urlopy macierzyńskie jest siłą rzeczy krótszy i przez to często mężczyźni wypracowują sobie pozycję do podwyżek i awansów? To oczywiście tylko jeden z aspektów tego typu nieprecyzyjnych danych.
9 2
odpowiedź
User
Obserwator
Za to kobiety szefowr często sa bardziej wredne.
9 1
odpowiedź
<