SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unijny organ nad KRRiT? Polski regulator zaniepokojony

Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła stanowisko w sprawie Europejskiego Aktu o Wolności Mediów. Zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że choć w tym projekcie są dobre rozwiązania, to niektóre zapisy budzą obawy.

Dołącz do dyskusji: Unijny organ nad KRRiT? Polski regulator zaniepokojony

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Wreszcie katotalibanowi zabiorą z ręki zabawki! Niech żyje UE i wolność mediów. Czas na deregulację rynku i dopuszczenie sprawdzonych inwestorów z pieniędzmi z obszaru NATO.


A jaka to wolność skoro obcy chcą decydować o czym wolno mówić w Twoim kraju? UE to żadna deregulacja, tylko coraz większa regulacja. UE skręciła ostro w stronę komunizmu, trzeba mieć końskie klapki na oczach, żeby tego nie widzieć.


A kto powiedział, że UE chce decydować, o czym wolno mówić? Regulator unijny będzie jedynie pilnować, by wszyscy grali według tych samych reguł. Czyt.: walczyć z warcholstwem niektórych pseudodyktatorków, którzy myślą, że mogą sobie kłamać ile wlezie w publicznej tv, byle ogłupiać takich jak ty.
odpowiedź
User
kim
Regulator unijny będzie jedynie pilnować, by wszyscy grali według tych samych reguł.Czyli jakich ? Czy nie chodzi, o kolejne narzucanie krajom członkowskim UNII swoich reguł , wymyślonych przez urzędników, którzy nie są wybierani przez wyborców .Macie tak robić , jak my chcemy. To taka jest ich wolność mediów .
odpowiedź
User
To ja nikt inny
A jaka to wolność skoro obcy chcą decydować o czym wolno mówić w Twoim kraju?
W innych krajach w skład rad nadzorczych mediów publicznych i odpowiedników naszego KRRiT wchodzą eksperci z różnych dziedzin, delegowani przez społeczeństwo a nie parlament, senat i prezydenta. Niemcom oberwało się za obsadzanie rad politykami już w 2014 r. Niem. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że umowa pomiędzy ZDF i państwem nie jest zgodna z art. 5 konstytucji o wolności słowa. Politycy zostali, zwiększono liczbę członków tych gremiów.
odpowiedź