SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański: abonament rtv trzeba bezwzględnie płacić, Polacy łamią obowiązujące prawo

- Brak wsparcia dla mediów publicznych jest działaniem na szkodę obywateli - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Odniósł się w ten sposób do osób niepłacących abonament. - To strzelanie sobie w stopę - podsumował.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: abonament rtv trzeba bezwzględnie płacić, Polacy łamią obowiązujące prawo

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
misio
"Od kiedy tvp została spółką akcyjną nie ma prawa pobierać abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, wpisaniem do rejestru dłużników, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą ....he he he. - Ludzie dajcie sobie na luz. Myślicie, że Donek nie wiedział tego nawołując do niepłacenia abonamentu?
PILNE ! Tydzien temu wygralem sprawe przeciwko tvp! Odzyskalem zgodnie z prawem zwrot pieniedzy za zaplacony abonament za 11 lat z odsetkami ! Zawsze placilem abonament ale zgodnie z prawem kiedy tvp zostala spolka akcyjna nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Wiec zalazylem sprawe w sadzie o zwrot naleznosci i bez zadnych oporow tvp oddala kase ! Radze wszystkim tak postapic bo byc moze bylem pierwszy ! Trzeba bylo w jakis sposob zakonczyc to okradanie"
odpowiedź
User
ani grosza
"Brak wsparcia dla mediów publicznych jest działaniem na szkodę obywateli" - teza fałszywa i wyjątkowo żałosna - istnienie mediów państwowych na koszt społeczeństwa właśnie jest działaniem na szkodę obywateli, w ogóle każda zabawa państwa w coś co robi komercja jest działaniem na szkodę obywateli - bo ta zabawa jest kosztowna i ma na celu tanią propagandę sukcesu.
Gdyby zamówić wszystkie festiwale , teatry , mecze których i tak państwówka nie robi w komercji i zapłacić to byłby to ułamek kosztów TVP.
odpowiedź
<