SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto słucha radiowej Trójki?

Radiowa Trójka jest najchętniej słuchaną rozgłośnią przez mężczyzn, osoby w wieku 40-59 lat oraz z wykształceniem wyższym - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Kto słucha radiowej Trójki?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil Freliga
"słuchacz" napisał(a): Co tak naprawdę gra ta 'elitarna' Trójka? U2, Perfect, Kayah, Bon Jovi, Maroon 5, Marcin Rozynek, Eroz Ramazzotti i inne. Owszem, pojawiają się dobre rzeczy. Z naciskiem na 'pojawiają'. Zresztą wszystko można sprawdzić w 'radioarchiwum' (Google przyjdzie z pomocą). Nie rozumiem fenomenu tego radia - chyba po prostu Polacy nie są zbyt wymagający, jeśli chodzi o muzykę.
Kiedyś ładnie skomentował Trójkę Marek Raczkowski w jednym ze swoich rysunków (można wpisać 'Raczkowski Trójka' w Google Grafika).


Dla Pana dobre rzeczy się tylko pojawiają, dla innego sporadycznie pojawiają się te.. słabe. Kwestia gustu. Fenomen Trójki nalezy tłumaczyć społecznośćią, jaka wytworzyła się wśród dziennikarzy, słuchaczy. Sama redakcja też skupia tylk elitę. Trójka to nie tylko muzyka.
odpowiedź
User
Yogidługonogi
To była naprawdę niezła stacja kilka lat temu. I ciągle są tam świetne programy: Klub Trójki, sobotni blok programowy po chlewiku politycznym, niedzielne programy muzyczne i dziecięce. Ale poza tym pani Jethon zrobiła z tego polityczną gadzinówkę. A co gorsza, zespół "dziennikarski", poza Beatą Michniewicz, realizuje to bez szemrania. Smutne.
odpowiedź
User
słuchacz

Dla Pana dobre rzeczy się tylko pojawiają, dla innego sporadycznie pojawiają się te.. słabe. Kwestia gustu. Fenomen Trójki nalezy tłumaczyć społecznośćią, jaka wytworzyła się wśród dziennikarzy, słuchaczy. Sama redakcja też skupia tylk elitę. Trójka to nie tylko muzyka.


Jeśli chodzi o muzykę, zgadzam się z Panem, że to rzecz gustu - zresztą o gustach podobno się nie dyskutuje. Chciałbym jednak, aby Trójka nieco bardziej zwróciła się ku współczesnym trendom w muzyce, niż wciąż przypominała, jak to było 20, 30 lat temu. Historia muzyki jest ważna, ale są granice powtarzania Deep Purple, Led Zeppelin czy Pink Floyd. Jeśli Trójka w warstwie muzycznej chce być Złotymi Przebojami, to proszę bardzo - zresztą i tak nie mam na to wpływu. Natomiast cała ta aura radia opiniotwórczego to pogląd jedynie jej słuchaczy. Gdzie w Trójce są współcześni muzycy tacy jak Tres.b, Asia i Koty, czy choćby Pablopavo? I nie mam tu na myśli pojedynczych odtworzeń nocą w audycjach autorskich. Ci muzycy w klubach w Polsce i za granicą gromadzą tłumy fanów. A Trójka wciąż gra T-Love, Lady Pank i inne tego typu kwiatki. To już Radio Roxy ma więcej dobrych, nowych rzeczy (chociaż playlista w tygodniu jest bardzo powtarzalna, a od końca ubiegłego roku wzbogacona, niestety, również o U2 i podobne).
Sądzę, że dopóki nie zmienią się niektórzy redaktorzy muzyczni, dopóty Trójka będzie się starzała wraz ze słuchaczami. Ich prawo. Ale powtarzam - nie nazywajmy warstwy muzycznej Trójki jako elitarnej.
Natomiast jeśli chodzi o audycje autorskie, to - moim zdaniem - można określić je jako elitarne. Ale tak samo elitarne są niektóre audycje w Jedynce, Dwójce, TOK FM lub choćby Radiu Maryja (te dwie ostatnie pewnie w zależności od światopoglądu słuchacza).
odpowiedź
<