SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa TVP: pomysł likwidacji telewizji publicznej wbrew konstytucji

Rada programowa Telewizji Polskiej krytycznie odniosła się do postulatu Koalicji Europejskiej, żeby zlikwidować obecne firmy mediów publicznych. Powołała się przy tym na zapisy Konstytucji RP i Ustawy o radiofonii i telewizji oraz wezwała polityków do odpowiedzialności za słowa.

Dołącz do dyskusji: Rada programowa TVP: pomysł likwidacji telewizji publicznej wbrew konstytucji

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
Nie ma żadnego umocowania TVP w konstytucji, zatem można ją zlikwidować zwykłą większością poprzez wykreślenie z 2 ustaw. Na otarcie łez na dvbt można włączyć sygnał tv sejmowej, skandalem jest że suweren jest stale indoktrynowany, a nie jest informowany o pracach organów uchwalajacych prawo po nocach zresztą. I żadnej litości, ten proces należy przeprowadzić szybko, sprzedać częstotliwości i uregulować długi za mux8.
odpowiedź
User
:D
Oooo, nagle sobie przypomnieli o konstytucji :)

To co, koszulki z odpowiednim napisem?
odpowiedź
User
Enter
He he pisowskie wciskanie kitu, art 213 i art 215 mówią czym zajmuje się KRRiTV i nie ma tam ani słowa o żadnych publicznych, a nawet państwowych mediach. Wniosek- można je zlikwidować zwykłą ustawą i zwykłą większością, nawet należy, aby każdy podmiot działał w oparciu o koncesję i wnosił opłaty czego nie robią państwowe media. Zatem wystarczy nowelizacja ustawy o KRRiTV i może jeszcze jakiejś gdzie występuje pojęcie "media publiczne" poprzez wykreślenie tych zapisów, wtedy mamy już podmioty o nieuregulowanym statusie prawnym tj. nie mające koncesji na nadawanie ,mające do wytłumaczenia kwestie finansowe , nadawczy operator telekomunikacyjny je wyłącza po oświadczeniu władzy, że nie dostanie pieniążków za nadawanie czegoś co nie wiadomo czym jest i przystępuje się już bez krzyku do demontażu.
odpowiedź
<