SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie liczba milionerów w Polsce. Na luksus wydaliśmy w tym roku 25 mld zł, dominują samochody i ubrania

W 2019 roku rynek dóbr luksusowych w Polsce będzie wart 25 mld złotych - szacuje firma analityczno-doradcza KPMG. Największym segmentem pozostają samochody premium, a jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi tego rynku są usługi hotelarskie i SPA. Już 116 tys. Polaków ma majątek powyżej miliona złotych.

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba milionerów w Polsce. Na luksus wydaliśmy w tym roku 25 mld zł, dominują samochody i ubrania

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skromny diament
Kurza twarz, jak zwykle nigdzie się nie zaliczam.
Aczkolwiek moim zdaniem jak ktoś zarabia 4400 brutto to raczej się sam nie utrzyma w Warszawie (no chyba, że mieszka z kimś). A jak ktoś zarabia 3 tysiące więcej to jest już zamożny? Trochę to dziwne, choć Ja nawet nie zarabiam 4400 brutto, więc wszystko zależy z którego punktu patrzymy. Tak dla mnie 7100 brutto czyli jakieś 5 tysięcy to magiczna kwota, jednakże przeogromna liczba osób nawet by się nie odwróciła za taką sumą.
10 0
odpowiedź
User
przerażony
Przerażają mnie te kwoty. Zaledwie półtora miliona ludzi, czyli mniej niż 10% pracujących w tym kraju zarabia powyżej 7k BRUTTO?! Mieszkam w Warszawie, mam dzieciaka i chyba bym się nie utrzymał za 7k netto... Podziwiam tych wszystkich ludzi, którzy dają sobie radę. Wielki szacunek.
14 1
odpowiedź
User
wlad
I to wszystko w kraju gdzie rządzi PIS ? Niemożliwe. Przecież patrząc na Fakty i czytając GW widać niezbicie, że ludzie mdleją z głodu i boją się wychodzić na ulicę żeby nie zostać zabitym lub zgwałconym przez księdza. A tu rynek dóbr luksusowych rośnie ?
3 2
odpowiedź
User
wlad
1. Samochodoza nieprzerwanie w natarciu. Religia w odwrocie, teraz obiektem kultu są samochody. Jeszcze trochę i nie będzie niczego, tylko smród, hałas i jak okiem sięgnąć samochody premium poparkowane na trawnikach, polach, chodnikach i czterema kołami SUVy wjechane do jezior, rzek - OFF ROAD! :-)
2. Czy "posiadanie majątku ponad miliona złotych", to także np. posiadanie mieszkania o wartości > milion?

Podsumowując: kiedyś, gdy byłem młody, to uważałem, że bieda jest złem, a stopniowo wzrastająca zamożność ludzi wraz z wejściem do UE sprawą, że w miarę upływu czasu w Polsce będzie się żyło coraz lepiej, będzie ładniej, przyjemniej, jakość życia będzie coraz lepsza. Okazało się, że wzrost zamożności, to spadek jakości życia: a. ciągle wzrastający hałas, który dociera wszędzie - w mieście hałas, na wsi hałas, nad morzem hałas, w lesie hałas!, b. Polska zamieniła się w parkingowo - drogową betonozę, a krajobraz zniszczony "outdoorem", wszędzie królują śmiecie.
Może: "śmieci" ? No chyba że to było o ludziach.
3 0
odpowiedź
User
Panicz
7 tys brutto = zamozna?? 20 tys BRUTTO bogata??? Gdyby to byly kwoty w EUR to by sie zgadzalo ...
6 0
odpowiedź
<