SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Pol: Przyszłość należy do dziennikarzy multimedialnych

Przyszłość należy do dziennikarzy multimedialnych, umiejących sobie radzić w otoczeniu cyfrowym. U nas w newsroomie nie ma dziennikarza, który pisałby tylko teksty. Nie możemy sobie na to pozwolić - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Pol, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego".

Dołącz do dyskusji: Michał Pol: Przyszłość należy do dziennikarzy multimedialnych

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łukasz Bigo
Nie rozumiem tego całego hejtu na człowieka. Dziennikarstwo jako takie przeżywa kryzys: ludzie są zwalniani, pisma padają. Sport też wydaje się być przegrzany, NBC w Stanach, które wycisnęło Rio jak cytrynę - robiąc z tego wielki amerykański show - miało problem z oglądalnością, szczególnie wśród młodego pokolenia. Sytuacja już teraz jest napięta, a będzie jeszcze gorzej. Dlatego proponuję: zamiast podstawiać sobie nogi, spójrzmy raczej, czego by się tu od siebie nauczyć i jak się wzajemnie wspierać. W biznesie chodzi o to, żeby wszystkim było dobrze, a nie żeby komuś było gorzej. :)

Ps. Do autora wywiadu - nie zapisał Pan początkowego "dzień dobry", chrząknięć i kaszlnięć w trakcie, więc te podziękowania z końca również proponuję wyrzucić.
20 13
odpowiedź
User
Heraklit z Sosnowca
jak naczelny mówi, że jest 30 tys., a badania pokazują, ze jest 26 i co miesiąc 10-procentowy spadek sprzedaży, to chyba dziennikarz powinien to poruszyć? Ale nie znam się, tak tylko pytam.
20 11
odpowiedź
User
dziennikarz
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że dziennikarz musi być multimedialny. To człowiek-orkiestra. Zna się na wszystkim, czyli na niczym. Szczególnie w branży sportowej widoczna jest specjalizacja. Rozmówca zatrudnia takich dziennikarzy w swojej redakcji, a nie samych multiinstrumentalistów.
20 14
odpowiedź
User
rupi
"Przyszłość należy do dziennikarzy multimedialnych, umiejących sobie radzić w otoczeniu cyfrowym". czyli jak redaktor Pol, który swego czasu gdy pracował jeszcze dla "GW" w każdym nakręconym przez siebie filmiku dołączonym do swojego artykułu bardzo dobitnie informował, jakim smartfonem go nakręcił i co to urządzenie potrafi (poziom absolutnie kuriozalnego product placement osiągnął, gdy zupełnie od czapy w relacji ze Stadionu Narodowego radośnie podał, że jego aparat właśnie informuje go, jaka jest temperatura na płycie boiska)? Jeśli tak ma według redaktora Pola wyglądać ta dziennikarska "multimedialność", chyba jednak lepiej się przebranżowić...
21 13
odpowiedź
User
Fortune Teller
Czyli gość miał być najlepszym naczelnym gazety ale pokpił sprawę i spuscił sprzedaż, więc wirtualne media na siłę próbują go przebranzowic i zrobić z niego wróżkę?
17 13
odpowiedź
<