SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Nowe przepisy o transporcie drogowym mogą uderzyć m.in. w Ubera. „Zmiany w dobrym kierunku, problem w egzekwowaniu prawa” (opinie)

Ministerstwo Transportu i Budownictwa przygotowało zmianę ustawy o transporcie drogowym. Niektóre przepisy mają regulować funkcjonowanie na polskim rynku pośredników w usługach przewozowych przewidując konieczność posiadania licencji przez aplikacje mobilne i możliwość ich blokowania. Uber ostrożnie podchodzi do projektu i obiecuje współpracę przy jego wprowadzaniu, a szefowie mytaxi i iTaxi w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl doceniają niektóre planowane zmiany, choć podkreślają konieczność dalszych dyskusji nad proponowanymi przepisami.

Dołącz do dyskusji: Nowe przepisy o transporcie drogowym mogą uderzyć m.in. w Ubera. „Zmiany w dobrym kierunku, problem w egzekwowaniu prawa” (opinie)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Jestem za ale tak samo powinno być z zwodem prawnika. Żadnych licencji egzaminów itp. Każdy może iść do sądu i reprezentować klienta. Pasi taka konkurencja?


Zdecydowanie tak. Tak jest w niektórych stanach USA. Najniższy stopień uprawnień prawniczych otrzymuje się za ukończenie studiów licencjackich obejmujących programem jakąkolwiek filologię klasyczną.
Rynek jest naprawdę dobrym regulatorem, jeśli dbamy o jego przejrzystość.
A jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług kogoś bez przeszkolenia prawniczego, by prowadził jego proces? Czemu nie! To jego życie i jego sprawa. Ma prawo prowadzić ją, jak uważa za stosowne. Ma prawo uczyć się na błędach.

Ps. Koło każdego Sądu jest kilka biur pisania podań i pseudo- kancelarii. Wielu ludzi korzysta takich usług. Świadczą je czasem studenci prawa, czasem aplikanci. Z różnym skutkiem. Usługi wątpliwej jakości, lecz niskiej ceny są potrzebne.
1 1
odpowiedź
User
kierowca
jeżdże dla ubera, jak trzeba będzie zrobić licencję to ją zrobię ale z tej pracy na pewno nie zrezygnuje
2 0
odpowiedź
User
taxi Warszawa
@prawnik
Uważasz, że te badania lekarskie są niepotrzebne ? życzę Ci przewozu z kierowcą z cukrzycą.
Niepotrzebne badania psychotechniczne ? Życzę przewoźnika, który po 10 godzinach jazdy (to minimum rentowności w tym zawodzie) zareagował o te 3 sekundy za późno i wjechal na czerwonym ...
Niepotrzebna topografia, bo GPS ? praktycznie codziennie słyszę od Pasażeró opowieści jak ktoś woził Ich w kółko albo dalszą trasą, bo nawigacja pokazała, a tam akurat (zapowiadana od tygodnia) manifestacja, remont itd itp, albo podjazd pod klatkę z drugiej strony (kilometr różnicy) ale nawigacja prowadzi tylko pod adres ...
Wypadku Ci nie życzę, bo to już przesada, ale ... taxi oznacza OC z wpisanym przewozem zarobkowym osób oraz NNW dla Pasażera. U przewoźnika aktualnie możesz co najwyżej wydobyć coś drogą procesu cywilnego ...
Oczywiście, każdy, kto ma prawo jazdy, może wozić innych. Pytanie tylko, czy powinien mieć prawo robić to zarobkowo bez dodatkowych obostrzeń, typu właśnie znajomość miasta i dodatkowe badania lekarskie ?
2 1
odpowiedź
<
przesuń do góry