SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

Na profilu facebookowym „Ratujmy Trójkę”, gromadzącym słuchaczy Trójki, zakończono zbieranie podpisów pod petycją do zarządu Polskiego Radia o cofnięcie zmian kadrowych i programowych. Petycja zostanie wysłana do prezes Barbary Stanisławczyk.

Dołącz do dyskusji: Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
(t)ratujmy Trójkę
Trójka potrzebuje gwałtownego przewietrzenia - zaduch jaki tam się unosi, bałwochwalstwo i samouwielbienie jest groteskowe

Poziom rozgłośni z Torunia. Ale jeszcze większe samouwielbienie wśród fajnosłuchaczy: my elyta, my inteligencja, my z gustem muzycznym, "nie podoba się, to słuchaj RMFu" itd. Jednocześnie totalne spelikowacenie bezpopitkowych łykaczy playlisty i promosów serwowanych im przez ikony radiowe. Z drugiej strony konserwa wąsatych fanów rocka, czyli "muzyka się skończyła", "Pink Floyd, Zeppelini i długo, długo nic". Tymczasem w internecie coraz więcej audycji muzycznych robionych przez radiowców amatorów, deklasujących kultowe produkcje Trójkowe.
odpowiedź
User
grześ
i jeszcze jedno prostest słuchaczy jest przeciw zwolnieniu Sosnowskiego i odsunięciu Zaborskiego, a wprowadzeniu Lisickiego (nie dość że stronniczy strasznie, to i nieudolny zupełnie), to o czym ty piszesz, to ozdobniki i tzw. twórczość własna słuchaczy, nie treść protestu.

P.S. Też warto zauważyć, że są osoby, które słuchają Trójki np. od roku, ich wiedza jest więc taka sobie, nie znaczy to, że są gorszymi słuchaczami lub nie mają prawa protestować, jesli zmiany uważają za złe.
odpowiedź
User
Yogidługonogi
@Więcej popkornu,

a ja trochę pobronię tych oburzonych, których krytykujesz, nie każdy słucha radia 24 na dobę, nie każdy zna tajniki odejść za poprzednich ekip, nie każdy pamięta, że Trójka największy zjazd w dół zaliczyła od 2001 (komercjalizacja za Laskowskiego, odejście Hanny Marii Gizy, Semkowicz,m Ejsmonda, Pacudy, zepchnięcie Kordowicza czy Podmiotko na godziny nocne, playlista, głupawe audycje w śródku dnia, zlikwidowanie ostrej muzy (zniknęła Trzecia Fala, Trójkowy Ekspress zastąpiono gorszymi audycjami)
Skoworński to poprawił, z nocnej pory przywrócł Manna, Chojnackiego, Wasowskiego, wprowadził trochę świeżych pomysłów, ale nie było i tak tak dobrze jak w końcówce lat 90-tych.

Jethon?
Nagonka na nią jest moim zdaniem za duża, starała się balansować między dobrymi tradycjami Trójki a radiem dla każdego. Zresztą o czym wielu zapomina Jethon czuła Trójkę i była z nią związana, anim była dyrektorem prowadziła choćby świetny "Nasz Parnas".

Myślę, że większość oburzonych chciałaby i powrotu Wasowskiego, nawet i Cejrowskiego, jak ja, niekoniecznie chciałaby pisowskiej propagandy i akcentów religijnych w każdym serwisie, niekoniecznie chciałaby wicedyrektora ze szmatławej "gazety Polskiej".
Oburzeni (jak ja) obawiają się, że nie wróci Kordowicz, Wasowski czy Kosiński (Piotr), bo Janusza już nie ma od dawna,jak i Tomka Beksińskiego, że zniknie ironia dystans i ciepło (Poranne audycje "zapraszamy do Trójki", popołudniowe Strzyczkowskiego), że redaktorzy muzyczni zastanowią się czy puszczać "Niewolność" Huntera, że w publicystyce będzie ciasna wizja świata, że Trójka i tak od lat (za Jethon też) konserwatywna, nie będzie otwarta na głosy nowej lewicy, na feminizm, na debatę, nawet na twórczy konflikt.


Bardzo wyważony, rozsądny głos. Aż trochę ostygłem z mojej wrodzonej prowokacyjności.
Rozumiem obawy, ale uważam że należy pozwolić na dokonanie zmian i ocenić po czasie. Co można wiedzieć teraz?

A skoro tu tylu słuchaczy, to może ktoś pamięta i opowie, jak uhonorowano czas dyrekcji Skowrońskiego w hucznych obchodach rocznicy Trójki kilka lat temu, które odbyły się w Teatrze Syrena?
odpowiedź
<