SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz więcej emisji DAB+ w całej Europie. Czy w Polsce dojdzie wyłączenia nadajników FM?

Digitalradio Büro Deutschland, organizacja zrzeszająca nadawców publicznych i prywatnych w Niemczech, przygotowała raport na temat cyfryzacji radia w Europie. Wynika z niego, że emisja DAB+ jest już dostępna w 30 krajach kontynentu.

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej emisji DAB+ w całej Europie. Czy w Polsce dojdzie wyłączenia nadajników FM?

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
()
W domu muszę wykupić dostęp do internetu, by słuchać radia? Kompletna bzdura. .


Radio internetowe działa na ten sam internet, na który działa reszta internetu. Nie trzeba kupować specjalnego #sprawdzoneinfo

Oczywiście, zostaje pewna grupa odbiorców, głównie starszych, którzy nie mają w domu internetu, ale ta grupa nie tylko już nie urośnie, ale z przykrych powodów natury biologicznej będzie się wykruszać. Nic dziwnego, że radia komercyjne sprofilowane pod gusta młodszych słuchaczy (atrakcyjniejszych dla reklamodawców) nie chcą inwestować w technologię dla starszych emerytów (młodsi emeryci są znacznie mniej wykluczeni cyfrowo niż się niektórym wydaje).

A co do obawy przed konkurencją - w internecie konkurencja jest siłą rzeczy większa niż w technologii DAB+. Nawet jeżeli RMF boi się trzynastu nowych konkurentów w DABie, to jeszcze bardziej powinien się bać trzech tysięcy w internecie.
odpowiedź
User
miś społeczny
w 2000 roku kiedy wszyscy nadawcy 1 stycznia wyłączyli nadajniki w niskim paśmie UKF/FM ustawowo, RMF grał do 13 stycznia twierdząc, że ma koncesję i nikt mu nie zabroni.

Dlatego właśnie nie na widzę eremefu. Pie prz ona liberalna polskojęzyczna szczekaczka!
odpowiedź
User
miś społeczny
Pytanie jest inne - czy w Polsce dojdzie do wyłączenia DAB+ przy takiej a nie innej słuchalności radia publicznego i nieobecności tam eremefu i zetki.
odpowiedź