SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio cyfrowe - spektakularna klapa. Bolid na drewnianych kołach za 750 mln zł?

Powyższa ilustracja zaczerpnięta z niemieckiego rynku, całkiem nieźle pokazuje potencjał radia cyfrowego. Ale istotę  problemu jeszcze lepiej określa inna metafora, porównująca radio cyfrowe do pacjenta w stanie wegetatywnym, utrzymywanego przy życiu za wszelką cenę dzięki woli administracji i pieniądzom publicznym - pisze Kazimierz Gródek, Prezes Grupy RMF.

Dołącz do dyskusji: Radio cyfrowe - spektakularna klapa. Bolid na drewnianych kołach za 750 mln zł?

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PW
RMF szczeka a karawana jedzie dalej...
Zdecydowanie zgadzam się z @Neo w kwestii zniszczenia rynku radiowego przez RMF. Też chciałbym posłuchać czegoś więcej niż tylko papki dla półmózgów!
odpowiedź
User
Dick
radiofonia to jest aktywność żyjąca dzięki przestrzeni publicznej. Radiofonia obecna, europejska, polska to aktywność wyłącznie biznesowa.coraz bardziej skonsolidowana. Symbolicznie ujmując , zarówno Pan Graboś jak i Pan Gródek potykają się w zaścianku interesów prywatnych ( takim też mało co odmiennym jest też współczesna radiofonia "publiczna" ( i telewizja)). Tymczasem zmiany jakie mogły by zajść w radiofonii mogły by być przeniesieniem niebywałej obywatelskiej aktywności, wywołanej za przyczyną Internetu, do radiofonii. Wystarczy stworzyć warunki regulacyjne tj., uszyć sztywny gorset uniemożliwiający konsolidowanie działalności nadawczej i oddać eter - tak jak internet- do dyspozycji pojedynczym ludziom lokalnym inicjatywom a także w sposób szczególny ułatwić prowadzenie takiej działalności, zdjąć obciążenia fiskalne itp. Docelowo oddać cały przestarzały UKF FM takiej obywatelskiej radiofonii i niech się z nią w DAB mierzy komercja, oferta radiofonii zestandaryzowanej obecnie do zrzygania.
odpowiedź
User
maniek
W Polsce niech się najpierw uporają z poprawnym nadawaniem kanalow na MUX3 po tym jak 15 zrobili niezły bajzel a nie zajmują się cyfrowym radiem. oto jak wygląda mux 3 po 15 lutego: http://skroc.net/akd
odpowiedź