SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek B
Sory, ale Pan Andrzej Matuszyński się myli. Przyszłością nie są stacje internetowe. Może w Eurozecie jeszcze tak myślą, bo boją się utraty pozycji.

Generalnie jest wiele zalet radia cyfrowego: brak ograniczenia terytorialnego, czyli jak mi się spodoba jakaś mała stacja z Krakowa, to będę jej słuchał nawet w Warszawie. Do tego cyfrowa jakość, wybór formatu stacji a nie szukanie po nazwach itd. Z punktu widzenia słuchacza są same zalety - poza jedną - wymiana odbiornika w samochodzie. Ale to da się zrobić.

A teraz dlaczego Pan Matuszyński tak się boi? Bo stacje były bardzo dobrze przebadane. Nie deklaratywnie tak jak to ma miejsce do tej pory ale mielibyśmy realne IP, po którym można zliczyć słuchaczy. Duże stacje na pewno straciłyby tutaj swoją pozycję na rzecz mniejszych ale lepiej sformatowanych stacji radiowych. Mielibyśmy pluralizm wśród stacji radiowych i ten kto grałyby dobrze, robił ciekawe radio miałby tu duże szanse na przebicie się. czy RMF lub ZET mogłyby konkurować? Ludzie szybko połapaliby się, że są inne, ciekawsze stacje grające lepiej.

Dlatego Panie Andrzeju nie ma Pan racji broniąc analogu do spóły z radiami internetowymi. Radia internetowe to element pośredni a nie ostateczny kierunek.

Eter ma być dla ludzi. Radio ma mieć misję, kreować trendy a nie tylko im schlebiać. Wiem, że się boicie tam na Kopcu i na Żurawiej. Ale przyszłość jest nieunikoniona a wy stracicie czy się to wam podoba czy nie
odpowiedź
User
mario
w eurozecie jak zawsze coś bredzą jaką to radio internetowe ma przyszłość, tymczasem ich serwis radiostacja.pl leży i chyba niedługo go zamkną. to samo z planetą.fm bez aktualizacji playlisty od stycznia.
odpowiedź
User
Marek B
w eurozecie jak zawsze coś bredzą jaką to radio internetowe ma przyszłość, tymczasem ich serwis radiostacja.pl leży i chyba niedługo go zamkną. to samo z planetą.fm bez aktualizacji playlisty od stycznia.


hahaha
najlepszy komentarz!

radio internetowe to przyszłość mówi Prezes z Żurawiej, na której to jak widać na powyższym przykładzie radio internetowe nie działa ;)

jak oni chcą konkurować na rynku z takim podejściem?

a jak wyglądają stacje internetowe najlepiej widać na przykładzie zapinamypasy.pl ;) odpalili, nie zebrali słuchaczy, nie mieli reklamodawców i padli szybciej niż powstali.

ale gdyby byli na DAB+, które byłoby standardem, to z chęcią włączyłbym to radio w samochodzie, tak jak wielu innych słuchaczy :D

odpowiedź