SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM i Radio ZET zyskują słuchaczy, Jedynka z największym spadkiem

Na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które zanotowało największy wzrost w zestawieniu. Z kolei najbardziej straciła Jedynka - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: RMF FM i Radio ZET zyskują słuchaczy, Jedynka z największym spadkiem

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Jedynkę słucham tylko w lato (z radiem) a wprowadzenie prawicowych dziennikarzy i robienie z jedynki medium prawicowego to największy błąd jaki mogli zrobić politycy.


Kiedy byli w Jedynce lewicowi dziennikarze, to ci oczywiście nie przeszkadzało! :evil: Ech, szkoda słów...
Prawicowi są lepsi od lewicowych - i już :!: Wszystko, co jest prawicowe, jest wartościowe, a Polskie Radio powinno być wartościowe bez względu na słupki słuchalności.


Starcza ci czasu na te "godzinami"? Masz wlaczone wszystkie publiczne stacje radiowe i telewizyjne naraz? To by tlumaczylo tę kakofonie komentarzy i poglądów


Starcza! :) Odbiornik radiowy to nie telewizor, przed którym trzeba nieruchomo siedzieć. Radia można słuchać mobilnie wszędzie. Radio towarzyszy mi wszędzie - w łóżku, w kuchni przy śniadaniu, w łazience przy myciu zębów, w toalecie przy nie powiem czym, w samochodzie, kiedy jade do pracy, wreszcie w pracy. Zdarza mi się też słuchać na telefonie jak gdzieś spaceruję po mieście.

Jedynka jest ze mną zawsze i wszędzie i to jest wspaniałe :!: Kocham to radio, od początku roku znowu da się je kochać.
11 26
odpowiedź
User
prawnik
Wszystko, co jest prawicowe, jest wartościowe, a Polskie Radio powinno być wartościowe bez względu na słupki słuchalności.


Kwantyfikacja funktorem "wszystko". Ręce opadają. To dziecinna metoda argumentacji. Gdyby WSZYSTKO prawicowe było wartościowe, NIGDY nie powstałby żaden inny światopogląd, niż prawicowy. Nie miałby potrzeby powstawać, jako z założenia bezwartościowy, więc zbędny.
21 9
odpowiedź
User
finka
Jedynkę słucham tylko w lato
JEDYNKI słucham tylko w LECIE
11 10
odpowiedź
User
Bez ściemy
Chociaż i tak uważam, że te wyniki nie mają żadnego znaczenia. Liczy się misja i wartościowy program, a nie słupki słuchalności, które są szalenie ważne, ale dla nadawców komercyjnych. Dla mnie liczy się to, że od początku roku Jedyneczka znowu jest radiem, którego chce się słuchać godzinami i nie ma się dość!

Oczywiście, że dla misyjnego medium, jakim powinna być Jedynka, a nie jest, słupki słuchalności nigdy nie powinny być celem samym w sobie. Problem w tym, że Jedynce spada słuchalność nie dlatego, że stała się bardziej misyjna, a m.in. dlatego, że upodobniła się do mediów komercyjnych. Dąbrowa znacznie przyspieszył proces komercjalizacji - myślę, że przede wszystkim w tym celu pojawił się w Jedynce, w roli tzw. "człowieka-pistoleta". Miał zrobić w krótkim czasie to, co robi się w Trójce w znacznie dłuższym czasie. To jest możliwe dlatego, że słuchacze Jedynki nie są zorganizowani i nie są tak zbuntowani jak część autorskiej Trójki (nie mylić z fajnosłuchaczami Trójki playlistowej). Ten proces będzie postępował, bez względu na to, kto będzie zarządzał Jedynką, bo tak jest wygodniej, łatwiej i w krótkim czasie bardziej się opłaca finansowo, a w naszym kraju wszystko kalkuluje się w krótkim czasie, bo w średnim lub dłuższym wylatuje się ze stołków - więc nie będzie otwartych ramion dla wizjonerów, którzy chcą budować misyjną Jedynkę, pozytywistycznych romantyków. Taki proces wymaga czasu, tym bardziej, że przez prawie ćwierć wieku postępowała troglodyzacja mediów publicznych, szczególnie telewizji publicznej. Czy wróciła misyjna audycja "Kiermasz pod Kogutkiem"? Nie. Czy wróciła oprawa muzyczna i zniknęła playlista? Nie, co więcej powerplayerami są te same utwory, które promują największe media komercyjne, kojarzone z żenującą ofertą muzyczną.
Jedynym plusem są - na razie: odejście Dąbrowy, Hejnał bez wersji radio-edit i powrót Adama Dobrzyńskiego. Do misji baaardzo daaalekooo.
15 9
odpowiedź
User
aa
Klaunek Ponudzim na szefa Jedynki! Będzie 3 procent!
17 9
odpowiedź
<