SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszają konsultacje na temat wykorzystania drugiej dywidendy cyfrowej. Internet czy telewizja?

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpisze jeszcze w tym tygodniu konsultacje społeczne na temat możliwych sposobów zagospodarowania dwunastu kanałów z zakresu 470-862 MHz, które należą do tzw. drugiej dywidendy cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Ruszają konsultacje na temat wykorzystania drugiej dywidendy cyfrowej. Internet czy telewizja?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
endru666
KRRiT chce uruchamać kolejne MUX-y bo będzie z tego miała zysk i nie ogląda się na to czego oczekuje rynek, a prawda jest taka, że internet to oprócz możliwość strremowania TV wiele innych usług. Odnośnie częstotliwości dla operatorów komórkowych jestem zdania, że powinni oni dostać je nawet za darmo z tym obostrzeniem, że mają obowiązek bezterminowo świadczyć usługę darmowego mobilnego dostępu do internetu z ustalonym z góry pasmem dla każdego (na podobnych warunkach PLUS dostał częstotliwości i dlatego pojawiło się AERO2). Jak ktoś będzie chciał dostęp mobilny szerokopasmowy to zapłaci i też będzie miał - nie oszukujmy się, każda firma chce zarobić a ceny znając życie ustali rynek.
UKE rozpisuje konsultacje społeczne i to jest właśnie moment na zwrócenie na to uwagi bo jak wszyscy będą gadać tak jak KRRiT to w 2014r. skończy się AERO2 i wtedy dopiero zacznie się dojenie klientów przez operatorów komórkowych.
odpowiedź
User
ŁM
KRRiT jest jest organem udzielającym koncesji na nadawanie i kontrolującym zgodność tego co nadawca nadaje, z tym co zostało zawarte we wniosku koncesyjnym. Kasa za koncesje, to w sumie jedyne pieniądze, jakie "radiokomitet" otrzymuje z tytułu nadawanych programów.
Co do streamingu to teoretycznie masz rację, przez sieć można streamować TV, ale raczej wątpię, by był to streaming darmowy, bądź wliczony w abonament radiowo telewizyjny.
AERO2? A widziałeś kiedyś jak to działa? Nie mam co prawda wiedzy o tym, na jakiej podstawie i na jakich warunkach PLUS otrzymał częstotliwość, więc się nie wypowiadam, ale "jakość usługi" AERO2 to parodia z tragedią. Nie dość, że trzeba wysyłać jakieś pisma, celem otrzymania dostępu, to jeszcze nie sposób na tym "cudzie techniki" pobrać większej ilości maili ze skrzynki, bez ciężkiej nerwicy po drodze. Nie wspominając o korzystaniu choćby z Youtuba, bo to już jest zupełnie niemożliwe. Tak to wygląda przynajmniej w mojej okolicy (blisko Krakowa).
Zatem ok. masz swoje zdanie i ja je szanuję, niemniej jeśli komórkowi mieliby dostać tę dywidendę do rozdysponowania na Internet i zaserwować ludziom "usługi" podobnej "jakości" co AERO2, to nie obraź się, ale ja już wolę DVB-T, a AERO2 zarówno za jakość jak i poziom obsługi, powinno skończyć się jak najszybciej.
odpowiedź
User
endru666
Masz rację, że AERO2 do cudów nie należy. Ja użytkuję AERO2 do dwóch lat i uważam, że pomysł jest trafiony w 100%. O youtube faktycznie w czasie rzeczywistym można zapomnieć ale przeglądać strony i odbierać maile z mniejszymi załącznikami można (ja do tego właśnie używam). Prędkość 60kB/s (takie jest pasmo w Warszawie) nie powala a rozłączanie co godzinę praktycznie wcale nie przeszkadza. Jak ktoś chce ściągać filmy czy oglądać youtube w HD to niestety powinien za taki "luksus" zapłacić. Moim zadaniem darmowy dostęp z pasmem 200-250kB/s w zupełności by wystarczył.dla przeciętnego Kowalskiego.
Co do papierków przy załartwianui AERO2 to faktycznie są, ale to poprostu jakaś tam umowa, żeby wiedzieli do kogo dana karta SIM należy +20PLN kaucji zwrotnej za kartę. Wszystko można załatwić listownie na poczcie więc nie przesadzajmy z tą papierologią.
odpowiedź