SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Siedem grzechów głównych dziennikarstwa. Grzech czwarty: pośpiech [MARIUSZ GIERSZEWSKI]

- Cały system medialny będzie zmierzać w stronę szybkości. Mainstream będzie musiał podążać tą ścieżką. Nie sądzę, aby większość społeczeństwa potrzebowała pogłębionych informacji. To jest ten cholerny dylemat - jak wytłumaczyć ludziom szybko, a dobrze. Z drugiej strony chciałoby się, by pragnęli słuchać i czytać długie wiadomości - mówi nam Mariusz Gierszewski z Radia ZET, wskazując, że to pośpiech jest według niego największym grzechem współczesnego dziennikarstwa.

Dołącz do dyskusji: Siedem grzechów głównych dziennikarstwa. Grzech czwarty: pośpiech [MARIUSZ GIERSZEWSKI]

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bubu
Banialuki, sorry.
7 1
odpowiedź
User
Romero
Co za bełkot. Tłumaczenie, że trzeba będzie pisać mniej treściwie bo tak czytelnicy oczekują, a w rzeczywistości to dziennikarstwo staje się zwykłym Kopiuj/ Wklej.
11 1
odpowiedź
User
Krasawica
,,To jest ten cholerny dylemat - jak wytłumaczyć ludziom szybko, a dobrze."

Panie redaktorze, po polsku to się nie nazywa ,,dylemat"; po polsku to się nazywa ,,warsztat".
27 0
odpowiedź
User
Terok
Powierzchownosc, plytkosc, ładnie nazwane niepogłebianie tematu. I polszczyzna-dramat.
5 0
odpowiedź
User
Ginter
Grzechem dziennikarstwa nie jest szybkość. Szybkość w newsach to zasada nr 1. Grzechem jest brak warsztatu, która sprawia, że dziennikarze nie radzą sobie z tempem pracy i idą na skróty. Grzechem jest także kompletna nieświadomość, że newsów nie da się zrobić za 5 złotych. Za 5 złotych można zrobić ewentualnie biuletyn podsumowujący wydarzenia. Więc Panie Gierszewski, pudło i dwója.
10 0
odpowiedź
<