SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT: Superstacja ma zapłacić 100 tys. zł kary za słowa Jakuba Wątłego o dziennikarzach TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 100 tys. zł kary na Superstację za wypowiedź Jakuba Wątłego w lutym br. w programie „Krzywe zwierciadło”. Wątły porównał dziennikarzy Telewizji Polskiej do „brudnych, śmierdzących gnid” oraz istot pijących i jedzących odchody.

Dołącz do dyskusji: KRRiT: Superstacja ma zapłacić 100 tys. zł kary za słowa Jakuba Wątłego o dziennikarzach TVP

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
niezawetowany
Śmieszne to wszystko jest. Wszyscy wiedzą, że dziennikarze TVP manipulują informacjami do granic możliwości czyli podają fakty mijające się z prawdą. Znalazła się osoba, która powiedziała to wprost i została ukarana za mówienie PRAWDY

Prawda jest taka, że PiS ma na swoim koncie mnóstwo dobrych uczynków i zasług, a POwcy są megażałośni. I dziennikarze TVP nie boją się mówić tej prawdy. Ale fanatyczni wyznawcy PO do granic absurdu i tak tego nie zrozumieją...
29 50
odpowiedź
User
prawnik
Uwaga ogólna: KRRiTV, a w zasadzie cała Polska, chętniej z orzecznictwa TSUE bierze te fragmenty, które mówią, że wolność słowa nie jest absolutna, niż te, które mówią, że wolność słowa jest prawem podstawowym i nie powinna być ograniczana. Takie rozpaczliwe czepianie się wyjątków, by lepiej pasowały do naszej północno-wschodniej mentalności. TSUE z dużym prawdopodobieństwem uznałoby słowa Wolskiego za zwyczajny i uzasadniony interesem publicznym przejaw wolności ekspresji.

*******

Tym niemniej. Nie lubię, gdy ktoś porównuje innego człowieka do zwierząt żywiących się odchodami. Dehumanizacja, jako zabieg lub argument, w debacie publicznej do mnie całkowicie nie przemawia.
Nawet gdy przypominam sobie o personach przebranych za penisy lub o pogoniach chłopaczków za politykami. Bez zamiaru zrobienia czegokolwiek, prócz afery.
To jednak nadal są ludzie. Choćby czasem zachowywali się, tak, że osobie o słabszych nerwach słowa Wątłego mogłyby się same na usta cisnąć.

***

Za całokształt: kara jest jednak zbyt wysoka. Wydaje się nastawiona bardziej na mrożenie krytyki, niż na zwalczanie wadliwych zjawisk językowych.
34 15
odpowiedź
User
prawnik
I dlaczego autokorekta nie chce mi uwierzyć, że Wolski to Wolski, a Wątły to Wątły? Mimo że obu ma w słowniku?
Niekiedy przekonuję się, że sztuczna inteligencja wkracza nawet w małych sprawach. I jest transmisją wszelkich naszych cech: i chęci pomocy, i chęci władztwa.
10 12
odpowiedź
User
Ha, Ha, Ha!
Brawo! Tak należy traktować odchodowe lewactwo! Brawo KRRiT! :) Co za rewelacyjna wiadomość na koniec dnia! :) :) ;)
30 45
odpowiedź
User
UFO RYSZARD
Morze nie na temat napisalem do TVP INFO PO WYPATKU O SAMO SPALENIU GRZECZNIE NA YUO TUBE ZE CZLOWIEK PROTESTOWAL ZE MOGLI WSPOMNIEC TO CO ZROBILI USUNELI WIADOMOSCI BEZ ODDZEWU POZDRAWIAM PANA PANIE KUBO TO PAN JAKO DZIENIKASZ NIE WYTRZYMAL I PEKLO W PANU LZY POLECIALY JESZCZE RAZ POZDRAWIAM👍
25 18
odpowiedź
<