SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska podaje szczegóły własnego badania oglądalności z danymi od Netii. Jacek Kurski: to projekt przejściowy

Telewizja Polska zaprezentowała szczegóły własnego pomiaru oglądalności, które określa jako model oglądalności rzeczywistej (MOR), opartego na danych od klientów Netii. Prezes TVP Jacek Kurski zaznaczył, że jest to rozwiązanie przejściowe, zanim ruszy nowe badanie telemetryczne, nad którym prace zaczyna Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska podaje szczegóły własnego badania oglądalności z danymi od Netii. Jacek Kurski: to projekt przejściowy

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Strasznie dużo klientów netii mieszka w pasie południowo-zachodnim i północno-zachodnim? To bastiony PO. Czy to nie zaniży oglądalności tvp, skoro opozycja ogląda tvn i polsat, a podobno tvp nie? Mam nadzieję, że jest to odpowiednio przeliczone.
24 10
odpowiedź
User
widz telewidz
Fajnie, że jest takie badanie. Jak widać wszystko statystycznie przetworzone, dane zbierane ze 100 razy większej próby. Mamy XXI wiek. Nielsen musi wymyślić coś nowszego, bo ma technologię przedpotopową, mało badanych i jeszcze żeby oni wciskali guzik co oglądają. Tak jakby Gemius wyświetlał na stronie info, kliknij tu jeśli wszedłeś. Cyrk.
31 21
odpowiedź
User
spec
To kiedy rezygnacja TVP z Nielsena?
Zapewne jak tylko skończy się długoterminowa umowa podpisana za poprzedniej władzy.
23 14
odpowiedź
User
Sokrates
Już sama baza badanych, która jak podają jest 100 razy większa przemawia za badaniem Netii. Bo co to jest 2000 domów u Nielsena.
29 23
odpowiedź
User
matematyk
Zobaczcie, że profile Nielsena i Netii na wykresie meczu Bayernu są takie same (mają ten sam profil), tylko przesunięte są w ilości widzów. Rosną razem, razem mają piki, razem spadają. A więc ta korelacja świadczy, że statystycznie rozłożenie widzów w społeczeństwie jest identyczne w obu przypadkach, więc jest zrobione dobrze z metodologicznego punktu widzenia. Netia ma jedynie większe wyniki, bo więcej jest gospodarstw, więc pomiar jest dokładniejszy.
26 18
odpowiedź
<