SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł za nierzetelne reportaże w „Uwadze” o domu opieki

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok pierwszej instancji nakazujący TVN zapłacenie 50 tys. zł zadośćuczynienia i publikację przeprosin za naruszenie dób osobistych właścicielki domu opieki w dwóch reportażach „Uwagi” o tym ośrodku. - TVN zmanipulował fakty - podkreśla reprezentujący właścicielkę mec. Tomasz Tomaszczyk. - Celem moich reportaży było ukazanie zależności polegających na tym, że brak spełnia wymogów przewidzianych prawem dla osób prowadzących zakłady opiekuńcze, prowadzi do nadużyć wobec pensjonariuszy - tłumaczy Martyna Aftyka, autorka tych materiałów.

Dołącz do dyskusji: TVN musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł za nierzetelne reportaże w „Uwadze” o domu opieki

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
W TWN rzuca się temat i od razu określa się jak ma on wyglądać bez względu na to jak wygląda rzeczywistość. Najprostszy przykład to program rozrywkowy Kuchenne Rewolucje. Obojętnie kogo z gości się zapytają to każdemu z nich smakuje to co jedzą, a ja nie spotkałem nigdy komu by wszystko smakowało.
28 13
odpowiedź
User
spa
(...) Jedynym interwencyjnym programem z prawdziwego zdarzenia jest SPRAWA DLA REPORTERA. Program obiektywny, niestronniczy i rzetelny. (...)

A czy to nie p. Jaworowicz kiedyś krzyczała na dzieci, żeby autentycznie płakały przed kamerą?
Zgadzam się, że Uwaga robi "reportaże" dla sensacji, pod założoną tezę i kreując się na jedynych sprawiedliwych i obrońców, ale "SdR" też odbieram głównie jako autokreację prowadzącej.
25 13
odpowiedź
User
mieszkaniec pewnego miasta
Jedynym interwencyjnym programem z prawdziwego zdarzenia jest SPRAWA DLA REPORTERA. Program obiektywny, niestronniczy i rzetelny.


Ubawiłem się... Siedząca okrakiem obiektywna. Doskonale pamiętam materiał o moim mieście, który został tak zmontowany, że niewinni stali się winnymi i odwrotnie. Obiektywne to może i by było, gdyby było na żywo, ale ta Pani boi się, że nie będzie miała nic na swoje bzdurne czasem tezy.
26 8
odpowiedź
User
hen
I tak wierzymy to co bylo w Uwadze a tych przelozonych z tego domu trzeba pozamykac.
14 16
odpowiedź
User
Newsman
Sąd skazał TVN za pokazanie, że dom opieki działa bezprawnie, a dom nadal działa.

Czy sędzia był pijany w czasie rozprawy?
21 18
odpowiedź
<