SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Sport może być nadawane jednocześnie na MUX-8 i MUX-3 do końca 2019 roku

Od połowy grudnia ub.r. Telewizja Polska nadaje również na multipleksie ósmym - obecne są tam dwie stacje: TVP Rozrywka oraz TVP Sport HD. Kanał sportowy - wedle uchwały KRRiT - mógł być tam obecny tylko przez 30 dni. Z naszych informacji wynika jednak, że może być jednocześnie nadawany na dwóch multipleksach do końca 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: TVP Sport może być nadawane jednocześnie na MUX-8 i MUX-3 do końca 2019 roku

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Answer
Jeżeli uważasz,że nadawanie tego samego meczu na trzech kanałach jest normalne to pewnie jesteś z TVP,poza tym TVP Sport w wersji HD mamy na mux-8.


Jeśli w tym czasie nie odbywały się inne rozgrywki, do których TVP Sport posiada prawa, to lepsza transmisja meczu z głównej anteny niż powtórka powtórek. Zainteresowanie MUX-8 jest znikome, a TVP ma świadomość, że odbiorcy nie będą obwieszali budynku kolejnymi antenami. W efekcie o MUX-5 myśli się w kontekście DVB-T2.
9 5
odpowiedź
User
iksiński
Po co to dublować i zajmować bez potrzeby miejsce. Po co nadaje jeszczse wersja SD? Usunac jak najszybciej moze ciut lepiej zyskaja inne kanały na jakosci.


Dlatego zapewne, że standardem jakości emisyjnej dla kanałów sportowych jest jakość HD. Niestety MUX8, co stanowiło wielomiesięczny spór TVP i innych nadawców z emitelem, ma bardzo ograniczony zasięg. Z tego względu osoby będące poza zasięgiem TVP Sport HD z MUX8 byłyby pozbawione dostępu do tej stacji. Z tego właśnie względu emitowany jest TVP Sport w wersji SD z MUX3, który ma w pełni ogólnokrajowe dotarcie.
Oczywiście można by rozważać emisję TVP Sport HD z MUX3 (bez dublowania się z MUX8) ale wtedy któryś z dotychczasowych kanałów SD z MUX3 musiałby zostać przeniesiony do MUX8, co oznaczałoby utratę jego zasięgu.
8 6
odpowiedź
User
iksiński
zdjąć TVP SPORT SD i dać np TVP3(regionalne) w HD


To pewnie nie jest takie proste z 2 względów - TVP3 jako paczka podmieniana terytorialnie w poszczególnych województwach nie może być multipleksowana z resztą oferty co powoduje, że realnie bez multipleksowania zabiera sztywno określone pasmo. W tych warunkach odrębny i pozbawiony multipleksowania kanał HD zajmowałby pewnie z 1/3 multiplexu.
Odrębna kwestią jest pewnie infrastruktura emisyjna i produkcyjna w każdym z 16 oddziałów TVP. Pytanie czy cały ciąg jest tam przygotowany do pracy w HD?
9 4
odpowiedź
User
Mirek
Po co to dublować i zajmować bez potrzeby miejsce. Po co nadaje jeszczse wersja SD? Usunac jak najszybciej moze ciut lepiej zyskaja inne kanały na jakosci.
Ciężko doszukać się w TVP racjonalności i logiki, mimo dubla TVP Sport mecz LM dodatkowo transmitowali na TVP 1.


No to tez też jest głupie. majac TVP sport w naziemnej to w tvp1 nie powinno być nic ze sportu. Ale sa tacy debile przecież w kraju że nie rozróżniaja tvp sport od tvp. mało tego ludzie nawet nie wiedza do czego mają dostęp.


A może z tego powodu, że realnie 50% mieszkańców Polski ma problem z niezakłóconym odbiorem sygnału z MUX8 (nie chodzi tylko o polaryzację). Te osoby pozbawione są dostępu do transmisji sportowych w HD i pewnie dlatego TVP okazjonalnie realizuje je poprzez TVP1 i TVP2.
A co do innego aspektu logiki - kanały uniwersalne typu TVP1, TVP2, Polsat i TVN są naturalnymi hubami najlepszej oferty danej grupy nadawczej. Tylko one są w stanie sfinansować duże projekty (seriale, rozrywkę, transmisje), a inne kanały to obudowują. Zgodnie z inną logiką Polsat i TVN nie powinien mieć dużych serwisów informacyjnych czy filmów bo mają rozbudowane kanały informacyjne i filmowe.
10 6
odpowiedź
User
Dave
Rozrywka w HD? Nieee. Ten kanal to porazka. Jakies powtorki same kabaretow przemielone po sto razy juz. Przeciez ten content nie jest nawet w HD. To juz lepiej tvp kulture w HD dac, cos wartosciowego. Ewentualnie polonie przywrocic, wszystko lepsze, ale nie rozrywka!
9 5
odpowiedź
<