SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Film Sekielskiego o pedofilii w Kościele: już 5 mln odtworzeń, uznanie od dziennikarzy, przeprosiny od hierarchów

Film dokumentalny Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” w ciągu 5,5 godzin od udostępnienia na YouTubie zanotował ponad 1 mln wyświetleń, a w niedzielę wieczorem miał ich 5 mln. Doceniło go wielu dziennikarzy, natomiast w „Wiadomościach” TVP stwierdzono, że wpisuje się w ataki opozycji na Kościół. Tuż po premierze filmu oświadczenia z przeprosinami dla ofiar molestowania wystosowali prymas abp Wojciech Polak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Dołącz do dyskusji: Film Sekielskiego o pedofilii w Kościele: już 5 mln odtworzeń, uznanie od dziennikarzy, przeprosiny od hierarchów

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Siostra Ochydia
Ile tam teraz youtube płaci za odtworzenie i jaki procent z reklam leci do braci S?
8 21
odpowiedź
User
Bawół
Tu widać siłę internetu, telewizje to już propagandowa papka. Brak w telewizji informacji o sobotnich wystapieniach Konfederacji to głupota zarządzających, premilczanie mogło być skuteczne 15 lat temu.
14 3
odpowiedź
User
Marek
Pedofile są w całym polskim społeczeństwie a nie tylko wśród księży. To że są takie przypadki w kościele było wiadomo już wiele lat temu. Ten film niczego nie zmienia a jedynie nagłaśnia temat.

pokaż mi drugą instytucję (szkołę , przedszkole, harcerstwo etc) która tak skrupulatnie tuszuje takie przestępstwa swoich pracowników, zamiast zgłaszać do odpowiedzialności karnej, to przenosi, chroni, daje wikt, opierunek, dach nad głową. Co to za konsekwencje. I do tego hipokryzja hierarchów. Samo (spóźnione) przepraszamy teraz już nie wystarczy "..Polacy wielokrotnie mylili się, kiedy przebaczali zbyt łatwo. Tak, przebaczenie jest potrzebne. Ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary. To jest nam potrzebne..." niejaki J. Kaczyński
25 7
odpowiedź
User
Ewa
Pedofile są w całym polskim społeczeństwie a nie tylko wśród księży. To że są takie przypadki w kościele było wiadomo już wiele lat temu. Ten film niczego nie zmienia a jedynie nagłaśnia temat.

Oczywiście, że byli i są i wszyscy o tym wiedzieli. Ale jak pokazał film, niewiele z tym zrobiono. Mamy tam konkretne przypadki, co działo się ze sprawcami. Przenoszono ich do innej parafii, gdzie wybierali sobie sobie ofiary.
Nikt nie wykluczył ich ze stanu kapłańskiego, nadal spowiadają.
Tu nie chodzi o to, czy są, czy ich nie ma, problem w tym, jakie sprawcy ponoszą konsekwencje.
21 1
odpowiedź
User
Ewa
Od 3 lat słyszę tylko o pedofilach w polskich kościele. A przecież to nieprawda że pedofile są tylko tam - są w całej Polsce, w różnych grupach społecznych, w różnych środowiskach. Więc dlaczego piętnuje się tylko kościół a pomija inne środowiska? Może dlatego że jest to bardzo medialne.

Dlatego, że księgowy, hydraulik, sprzedawca, czy kierowca nie poucza innych w sprawach moralnych.
Ksiądz jest szczególną osoba zaufania publicznego, bardziej niż nauczyciel, sędzia, czy trener.
Ten kto mówi o moralności, powinien być przykładem. Jak można co innego mówić, a co innego robić?
Czy taki ksiądz wierzy w Boga? Jeśli nie, czemu jest księdzem? Dlaczego inni księża go nie potępiają, tylko kryją, a nawet bronią?
21 4
odpowiedź
<