SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ucieczka z Facebooka to dla mediów zła decyzja, polscy wydawcy nie pójdą tą drogą

Kilka dni temu „Folha de S Paulo”, największy dziennik w Brazylii postanowił wycofać się z publikowania swoich treści na Facebooku. To protest przeciwko polityce serwisu, która zdaniem redakcji sprzyja szerzeniu fake newsów i utracie zasięgów jakościowego dziennikarstwa. Jednak w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl polscy wydawcy i eksperci social media krytykują decyzję Brazylijczyków. - Pochopny ruch, negowanie rzeczywistości to nie jest strategia. Zmiany na Facebooku nie mają wpływu na nasz ruch, nie zamierzamy porzucać serwisu - oceniają Krzysztof Majak, Filip Cieślak, Maciej Kabroński i Filip Lenart.

Dołącz do dyskusji: Ucieczka z Facebooka to dla mediów zła decyzja, polscy wydawcy nie pójdą tą drogą

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Internauci zawsze będą przeciw medium, które ich zmusza do kliknięcia w link i wyjścia poza niebieski ekocystem.
Ktoś musi być pierwszy, żeby pozostali zauważyli w końcu, że niebieski ich d.ma na wszystkie możliwe sposoby.
Niebieski nie ma żadnych treści a mimo to, narzuca swoje warunki. Nikogo to nie dziwi?
odpowiedź
User
nm
to jest najlepsze ----,,,,w ocenie polskich wydawców i ekspertów social media decyzja podjęta przez „Folha de S Paulo” nie budzi zrozumienia, ale raczej krytykę. Rozmówcy serwisu Wirtualnemedia.pl uważają ruch Brazylijczyków za nieprzemyślany i pochopny.--""" pozwole sobie tu zapytac A KTORE TO SA TE POLSKIE MEDIA????

odpowiedź
User
omo
Decyzja Folha de S Paulo pewnie nie będzie miała wielkiego wpływu na ruch na stronie internetowej wydawcy. Jeśli spadnie, to minimalnie. Pozwoli jednocześnie na obniżenie kosztów, skupienie się na własnej platformie i innej, bardziej efektywnej promocji własnych treści. FB od dawna jest nieefektywny. Lajki i dyskusje pod tekstami zamieszczonymi w serwisie, wcale nie przekładają się na liczbę odsłon na stronie wydawcy, a co za tym idzie, na wpływy z reklam. Mogą przełożyć się np. na pozyskiwanie reklam natywnych, które mogliby wydawcy zamieszczać w FB, ale taką potrzebę musieliby zrozumieć reklamodwcy. W Polsce nie rozumieją.
Generalnie, ruch brazylijskiego wydawcy biznesowo bez negatywnych konsekwencji.
odpowiedź