SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK kontra Agora. "Za niezgłoszenie wniosku o koncentrację kary do 10 proc. obrotu"

UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniające sprawie przejęcia przez Agorę pakietu mniejszościowego Eurozetu. Marek Niechciał, prezes urzędu zapowiedział, że jeśli Agora miała zgłosić wniosek o koncentrację, a tego nie zrobiła, grozi jej i SFS Ventures kara do 10 proc. obrotu.

Dołącz do dyskusji: UOKiK kontra Agora. "Za niezgłoszenie wniosku o koncentrację kary do 10 proc. obrotu"

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
o jej
trzeba będzie zamknąć papa diego :(
3 5
odpowiedź
User
Janina
Czy to normalne, że jedna firma za 3 lata będzie miała w samej Warszawie 9 koncesji (częstotliwości, stacji radiowych?) Odpowiedzcie sobie sami. Ponad podziałami moim zdaniem to zła opcja.
7 13
odpowiedź
User
inna dusza
Z cyklu przyczepmy się i zróbmy coś na złość. Jeżeli nie doszło do fizycznej transakcji tj. zapłaty za udziały to aparat się tylko ośmieszy, a taki sygnał spowoduje dodatkowo dyskusję nad swobodą działalności w narodowej republice. Powstaje pytanie - czy jak się umawiasz z kimś na kupno mieszkania , ale jeszcze fizycznie do transakcji nie doszło to wg tego patriotycznego myślenia już masz zapłacić podatek za samo pomyślenie o kupnie - absurd.
ja porównałbym to inaczej: Teraz kupujesz komórkę lokatorską, ale do komórki przynależy mieszkanie, które tylko ty możesz kupić za parę lat.
3 3
odpowiedź
User
Arturro
ja porównałbym to inaczej: Teraz kupujesz komórkę lokatorską, ale do komórki przynależy mieszkanie, które tylko ty możesz kupić za parę lat.


I co w tym złego? Jeśli dla obu stron transakcji jej warunki są atrakcyjne, to państwu nic do tego.

I jeszcze pytanie.
Czy gdyby Zetkę kupił podmiot mający kilkadziesiąt razy mniejsze roczne przychody i wartość rynkową, to UOKiK równie sprawnie wdrażałby postępowanie?
11 1
odpowiedź
User
12.34
Można odnieść wrażenie, że działanie UOKiK jest pewną formą rewanżyzmu urzędników.
Pytanie od kogo są zależni i dlaczego są zależni na tyle, by podejmować działania wobec Agory i zakupu Zetki.


Warto notować także nazwiska, działania i powiązania. Będą kolejne dowody obciążające. Ale to oczywiście decyzja tych ludzi. mówimy o ludziach nie o urzędzie. Bo urzędnikiem się bywa. A to nie urząd odpowiada tylko ludzie.
5 1
odpowiedź
<