SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najniższa w historii sprzedaż „Gazety Wyborczej”, tylko 93 tys. egz.

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w maju br. był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”, której wynik obniżył się do najniższego poziomu w historii - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Najniższa w historii sprzedaż „Gazety Wyborczej”, tylko 93 tys. egz.

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateusz
Pisałem to już chyba ze 3 razy: spada im sprzedaż wersji papierowej, ale za to nadrabiają subskrypcjami wersji elektronicznej. To jest ogólnoświatowy trend.

Problem w tym, że te subskrypcje są albo pakietami rozdawane za darmo instytucjom i uczelniom (zdecydowana większość) albo sprzedawane za symboliczną cenę . Prawdziwych wersji cyfrowych gw według zkdp sprzedaje zaledwie 1,3 tys. Reszta to ściema, przez nikogo nie weryfikowana. Nigdy Agora nie podaje jaki jest przychód z tych subskrybcji, bo tego przychodu de facto niema. NYT, na który często powołuje się Agora, takie raporty i średnią cenę jednostkową podaje co miesiąc.
52 13
odpowiedź
User
ek.
Szanowny Michale Kurdupski, macie tu jakieś moderowanie dyskusji?
Czasem kusi, by prowadzić tu poważną rozmowę o zmianie rynku prasy, o przejściu z papieru do Internetu, o rzeczywistej słabości lub sile poszczególnych mediów. Zaraz jednak zlatują się nienawistni maniacy (głównie PiS-owscy, czasami też z drugiej strony) i urządzają ściek z antysemickimi i wulgarnymi wstawkami. Oddawanie takim ludziom dyskusji służy jakoś mediom? Albo Wirtualnymmediom? Albo może Polsce?
20 41
odpowiedź
User
pisklaki
Ostatnie zmiany jakie zaszkodziły to cienka gazeta, cena, redukcja stron regionalnych do jednej np.(Bydgoszcz,Szczecin) czasami dwa trzy artykuły i reklama to jakiś dramat jak szuka się informacji lokalnych, przez to klient kupuje dzienniki Polskapress.
Mało tego, tz. dziennikarze sportowi, znaczy te resztki jakie tam pozostały. Nawet na twiterach zamiast o sporcie coraz częściej ćwierkają polityczne wytyczne :) Oj jak bardzo to żałosne :D
40 13
odpowiedź
User
ek.
BTW. Dziwny tytuł niusa. Najniższa w historii jest również sprzedaż większości z pozostałych gazet. Faktu, Przeglądu Sportowego, Dziennika, Gazety Polskiej....
24 21
odpowiedź
User
Dzidek
Poziom spadł dramatycznie. Michnik nie ma już nosa - gazeta zdziadziała i stała się periodykiem dla dziwaków z dobrym samopoczuciem. Opiniotwórcza jak babcia klozetowa na centralnym. Upadnie na pysk jak finansiści z PO wylecą z samorządów.
44 15
odpowiedź
<