SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Answear.com: Nie będzie żadnych korzyści z wprowadzenia zakazu handlu w niedziele

- Niewinnie i prospołecznie brzmiący projekt zakazu handlu w niedziele może się okazać jednym z najbardziej  nieodpowiedzialnych pomysłów rządu, który przyczyni się do spadku rentowności polskich firm handlowych i wszystkich z nimi współpracujących, spowoduje spadki wpływów do budżetu państwa z podatku VAT, CIT, ZUS i podatku od wynagrodzeń. Nie wiem dlaczego obecny polski rząd tak  nie lubi handlu i koniecznie chce go pokarać, jak  nie podatkiem handlowym, to zakazem handlu w niedzielę - ocenia dla serwisu Wirtualnemedia.pl Krzysztof Bajołek, współzałożyciel i prezes Answear.com.

Dołącz do dyskusji: Szef Answear.com: Nie będzie żadnych korzyści z wprowadzenia zakazu handlu w niedziele

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kali
Soidarności za głupie pomysły już podziękujemy. Zresztą sami chyba doznali olśnienia nagłego skoro teraz zmieniają stanowisko. Oby to olśnienie nie przestało na nich spływać
13 11
odpowiedź
User
pin
"Takie zakazy obowiązują w niektórych krajach głównie bogatej Europy Zachodniej, ale zostały wprowadzone wiele lat temu, kiedy pomiędzy państwami były szczelnie chronione granice, nie było wolnego handlu, szybkich możliwości przemieszczania się autostradami, tanimi liniami lotniczymi, popularnej turystyki weekendowej, czy przede wszystkim internetu umożliwiającego dokonywanie zakupów w dowolnej chwili i w dowolnym kraju na świecie."

Co do internetu zgoda, pomysł absurdalny, ale, ale! Która firma handlująca w sieci działa w niedzielę? Kupuję online od 2002r. Zakupy z weekendu zawsze schodzą najwcześniej we wtorek vide firma i tak nie pracuje, albo nie ma jej kto obsłużyć logistycznie.

"Spowoduje ogólny spadek sprzedaży o kilka procent. Obecnie niedziela jest jednym z dwóch najlepszych dni sprzedażowych w ciągu tygodnia."

Nieprawda! Choć miałem chęć określić to dobitniej. Czy zakaz handlu sprawi, że będziemy się ubierać w mniej koszulek? Kupować mniej części samochodowych, czy mniej jeść? To kompletna bzdura!

"Spowoduje ogólny spadek sprzedaży o kilka procent. Obecnie niedziela jest jednym z dwóch najlepszych dni sprzedażowych w ciągu tygodnia"

Przykro mi, większość dalej jest

"Dodatkowo co stanie się z galeriami handlowymi? Zostaną w całości zamknięte, czy część restauracyjna z kinami i rozrywką będzie pracować? Jeśli będzie pracować to czy liczba klientów która przyjdzie do tak częściowo zamkniętej galerii wystarczy aby małe rodzinne kawiarnie, cukiernie, kwiaciarnie, pijalnie soków, place zabaw dla dzieci opłacało się otwierać"

Rodzinne kawiarnie w galeriach? Za 100zł/m2 Hhaahhahaaa

"Konsekwencją musi być zmniejszenie zatrudnienia w handlu, które my szacujemy nawet na kilkanaście procent. Zmniejszy się możliwość zatrudnienia przez studentów i osoby uczące się, dla których weekend to jedyne dni w tygodniu w których mogą zarobić na swoje utrzymanie"

Oni i tak woleliby pracę na tygodniu

"Konsumentom pogorszy się komfort dokonywania zakupów w tygodniu, na drogach dojazdowych do centrów handlowych powstaną korki,"

Nie, no na korkach, to przestałem czytać....

Na koniec pytanie. Czy szanowny Pan sam pracuje w niedzielę? Uprzedzając, ja nie, ale kiedyś tak. Nic, oprócz służb nie usprawiedliwia pracy w niedzielę za zwykłą stawkę, choć oni też powinni mieć stosowny dodatek. Nie mówię, że jestem przeciw takiemu rozwiązaniu, choć sprzyjam mu w 90%. W niedzielę do pracy powinni chodzić ci, którzy się zgłoszą. Kasa załatwi wszystko. Wystarczy, że wprowadzi się 200% zwykłej pensji, problem zniknie. I problem niechętnych pracowników i chętnego regulacjom państwa.
13 13
odpowiedź
User
pawel
No to Piotr Duda i Alfred Bujara już sobie piątek z Kaczyńskim nie przybiją, chyba mu podpadli
8 8
odpowiedź
User
answer łże
za 500+ też mieli rodzice kupować wódkę ogłosili specjaliści wyborczej i pokrewnych gadzinówek tymczasem pieniądze idą na wakacje dla dzieci, ubrania i jedzenie. Facio z answera łże jak pies
10 11
odpowiedź
User
Tomasz
Ludzie nie są głupi, nawet ci, co głosowali na PiS, jak im zamkną sklep pod domem w niedzielę to się wkurzą
11 11
odpowiedź
<