Bez „Świata według Kiepskich” w wiosennej ramówce Polsatu

Telewizja Polsat nie planuje emisji kolejnego sezonu „Świata według Kiepskich” w wiosennej ramówce Polsatu - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Nowe odcinki produkcji widzowie najprawdopodobniej zobaczą dopiero jesienią.

„Świat według Kiepskich” to drugi po telenoweli „Klan” najdłużej nadawany polski serial. Pilotażowe odcinki Polsat pokazał w marcu 1999 roku, a we wrześniu tego samego roku ruszyła regularna emisja produkcji.

Do 2009 roku stacja pokazywała rocznie 1-2 sezony sitcomu. Od 2010 do 2017 roku premierowe odcinki emitowano we wszystkich wiosennych i jesiennych ramówkach.

Jak ustaliliśmy, zdjęcia do nowych odcinków wstępnie mają ruszyć w czerwcu br. Ich telewizyjna premiera najprawdopodobniej odbędzie się jesienią tego roku.

Telewizja Polsat i producent „Świata według Kiepskich” nie podają powodów przerwy w emisji serialu. Z informacji, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że przyczyną przerwy są kłopoty zdrowotne jednego z twórców produkcji.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/talk-show-the-story-of-my-life-wiosna-w-polsacie-celebryci-dowiedza-sie-jak-beda-wygladac-na-starosc ##

Ostatni sezon „Świata według Kiepskich” na antenie Polsatu pokazywany był w środy o godz. 20.05, w okresie od 6 września do 29 listopada ub.r. Z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że premierowe odcinki oglądało średnio 1,40 mln widzów. Przełożyło się to na 9,05 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 11,08 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,94 proc. w grupie 16-59.

W produkcji występują m.in. Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk-Potocka, Renata Pałys, Bartosz Żukowski, Anna Ilczuk, Joanna Kurowska, Andrzej Gałła, Zofia Czerwińska i Lech Dyblik.

Producentem „Świata według Kiepskich” jest ATM Grupa. Serial reżyseruje Patrick Yoka.

Michał Kurdupski