Gigantyczny pies-pająk podbija internet. SA Wardęga z 2 mln subskrybentów (wideo)

Nowy klip youtubera Sylwestra Wardęgi zdobył globalną popularność, dzięki czemu w trzy dni zanotował ponad 53 mln obejrzeń. Natomiast kanał Wardęgi zyskał ok. 300 tys. nowych subskrybentów i przekroczył poziom 2 mln.

SA Wardega

W czwartek wieczorem Sylwester Wardęga zamieścił na swoim kanale youtube’owym krótkie wideo pokazujące, jak na gigantycznego psa-pająka (zgodnie z tytułem klipu: „Mutant Giant Spider Dog”) reagują przerażaniem przypadkowe osoby, nieświadome, że jest to niegroźny pies ubrany w pajęczy kostium.

Klipem zainteresowało się wiele zagranicznych mediów: serwisów internetowych (m.in. witryny dzienników „The Independent” i „Daily Mail”, portale Buzfeed, Bored Panda i Mashable) oraz stacji telewizyjnych. Prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres napisała na Facebooku, że bohater filmiku to najśmieszniejszy i zarazem najstraszniejszy pies, a słynny marketingowiec Guy Kawasaki uznał, że jest to najlepszy prank jaki widział.

Efekt? Już podczas pierwszej doby od udostępnienia klip zanotował 5 mln obejrzeń, natomiast w ciągu kolejnych 24 godzin liczba wyświetleń wzrosła do 27 mln, a w poniedziałek rano wynosiła już ponad 53 mln.

Dla porównania, najpopularniejszy niemuzyczny polski klip youtube’owy zeszłego roku - „Police Trainer” (też przygotowany przez Wardęgę) do tej pory zanotował 8,7 mln obejrzeń, natomiast najchętniej oglądany teledysk, do piosenki „Balcanica” zespołu Piersi, od czerwca ub.r. był wyświetlany 42,7 mln razy.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/balkanica-i-sa-wardega-w-polsce-psy-i-harlem-shake-na-swiecie-top-klipow-na-youtube-w-2013-roku-wideo/page:2 ##

 
Post użytkownika SA Wardęga.

 

Popularność nowego klipu mocno podwyższyła też liczbę użytkowników subskrybujących kanał Wardęgi. Jak pokazuje raport NapoleonCat.com i Wirtualnemedia.pl, na koniec sierpnia kanał miał 1,668 mln subskrybentów, a w całym zeszłym miesiącu zyskał ich 85,7 tys. Natomiast w niedziele wieczorem liczba subskrybentów wynosiła już 2,05 mln.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/milionowi-minecraftowcy-i-e-commerce-w-social-media-raport-z-facebooka-youtube-a-i-twittera ##

Wardęga jako pierwszy polski youtuber pod koniec ub.r. przekroczył poziom miliona subskrybentów. Na swoim kanale zamieszcza śmieszne klipy, w których m.in. przebiera się za Spidermana i Supermana, bohaterów kultowych filmów i seriali (w jednym z ostatnich filmików - za bohaterów „Breaking Bad”), a także rzuca różnego rodzaju wyzwania policjantom, strażnikom miejskim i ochroniarzom.

tw