TVP Info nazwało kontrmanifestantów smoleńskich barbarzyńcami, a TV Republika - UBywatelami i KODomitami

Na antenie TVP Info uczestników poniedziałkowej kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej określono mianem barbarzyńców, a w relacji w serwisie internetowym Telewizji Republika - UBywatelami i KODomitami.

W TVP Info określenia „barbarzyńcy” i „bojówkarze” pojawiły się w programie „Nie da się ukryć”, przy zapowiedzi materiału o kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej.

- Niestety po raz kolejny mieliśmy dziś do czynienia także z barbarzyńskimi próbami zakłócania modlitwy na Krakowskim Przedmieściu. Bojówkarze nazywający się Obywatelami RP wyszydzali i próbowali atakować uczestników modlitewnego zgromadzenia. Stało się tak mimo tego, że rodziny ofiar po raz kolejny zaapelowały o szacunek dla pamięci zmarłych - stwierdziła prowadząca program Ewa Bugała.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-rachon-z-tvp-info-szarpany-na-kontrmanifestacji-smolenskiej-po-tym-jak-zapytal-wladyslawa-frasyniuka ##

- Ta władza kiedyś odejdzie. A zdjęcia takie jak to - pozostaną - skomentował na Twitterze „pasek” TVP Info z „barbarzyńcami” Dariusz Ćwiklak z „Newsweek Polska”. - Po co przy tym kląć? To tylko zwykłe bugalenie - stwierdził Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

 

Z kolei w serwisie internetowym Telewizji Republika krótką relację z zakończenia kontrmanifestacji zatytułowano: „UBywatele RP i KODomici poddali się!”. - Zapowiadali jak zwykle burdy, które są im bliskie, ale patrząc na niską frekwencję „swoich”, odpuścili sobie i poszli na „piwo” - napisano w tekście.

- Wyobraźcie sobie taki nagłówek w Wyborczej, TVN lub ONET. No właśnie. A prawacka szczujnia ma się pysznie. Brakuje listu od Szydło i Dudy - skwitował to na Twitterze Jarosław Kuźniar z Onetu. - Tak, to oficjalne konto tej stacji - zwróciła uwagę Agnieszka Gozdyra z Polsat News na wpis TV Republika zapowiadający ten tekst. - Niebywałe… - oceniła Beata Tadla z Nowa TV.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/andrzej-duda-i-beata-szydlo-do-rodziny-radia-maryja-stacja-laczy-polakow-szacunek-i-wdziecznosc-dla-o-rydzyka ##

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność TVP Info wynosiła 230,5 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,52 proc.

Z kolei serwis TelewizjaRepublika.pl w maju br. zanotował 931,9 tys. realnych użytkowników i 8,87 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

tw