Biuro Parlamentu Europejskiego szuka agencji do produkcji reklamy kinowej

Polskie biuro Parlamentu Europejskiego zaprosiło agencje do składania ofert na produkcję krótkiego filmu promocyjnego i wsparcie jego emisji w kinach. Wybrana firma będzie pracować dla instytucji rok, a nie wykluczone, że dłużej.

U nas w Filadelfii

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce (BIPE) planuje zatrudnić firmę, która zajmie się wypracowaniem koncepcji, produkcją oraz postprodukcją krótkiego filmu promocyjnego, a potem jego promocją w kinach we wszystkich regionach Polski.

Film ma trwać od 30 sekund do 1 minuty. Jego celem będzie podnoszenie świadomości o Parlamencie Europejskim i jego wartościach wśród Polaków. Ma to być kreatywny i oryginalny produkt video, który przyczyni się do podniesienia świadomości Polaków o Parlamencie Europejskim, jego działalności i wartościach którymi się kieruje. Główne przesłanie filmu mogłyby być, według biura, następujące: Parlament Europejski jest bliski obywatelom i pracuje dla nich.

Wybrana firma po wyprodukowaniu filmu zajmie się zorganizowaniem jego kampanii promocyjnej oraz projekcji w kinach. Projekcje mają się odbyć we wszystkich regionach Polski, a w szczególności w mniejszych miastach (poniżej 100 tys. mieszkańców). Kampania powinna dotrzeć do minimum 500 tys. odbiorców.

Produkcja i emisja filmu ma odbyć się w okresie od listopada br. do kwietnia 2018 roku. BIPE podpisze z wybraną firmą umowę na rok, ale przewiduje też możliwość jej przedłużenia o kolejny rok.

Wartość budżetu na okres dwóch lat wynosi 70 tys. euro  i obejmuje dwa filmy oraz dwie kampanie promocyjne w kinach. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 października br.

bg