„PZU reklamami w tygodniku ‘W Sieci’ ustawia się pod rządy PiS”

Według prezesa Orlenu Jacka Krawca i byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, których podsłuchaną rozmowę publikuje „Wprost”, PZU wykupuje reklamy w tygodniku „W Sieci”, żeby schlebiać środowiskom prawicowym w perspektywie wygranej PiS w wyborach.

W udostępnionym już fragmencie rozmowy Jacek Krawiec mówi Pawłowi Grasiowi, że prezes PZU Andrzej Klesyk na pytanie, dlaczego jego firma reklamuje się we „W Sieci” odpowiedział, że to pismo czytają jej potencjalni klienci. Szefa Orlenu nie przekonało jednak to wyjaśnienie, uważa bowiem, że kierownictwo PZU, którego głównym akcjonariuszem jest skarb państwa, chce w ten sposób pozyskać przychylność środowisk prawicowych na wypadek zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Z taką interpretacją zgadza się Graś, dodając, że podobnie zachowuje się prokuratura.

Opinie Krawca i Grasia o działaniach PZU jako zupełnie mijające się z prawdą ocenia biuro prasowe ubezpieczyciela. - PZU planując działania mediowe, kieruje się wyłącznie przesłankami profesjonalnymi: właściwym doborem grup docelowych oraz optymalizacją kosztów dotarcia - podkreśla Michał Witkowski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej firmy.

 

W ub.r. „W Sieci” cennikowo zarobiło z reklam 17,96 mln zł, o 7,62 mln zł mniej od konkurencyjnego „Do Rzeczy” (którego współwłaścicielem jest kontrolująca „Wprost” spółka PMPG), mimo że notowało wyższą sprzedaż (zobacz szczegóły).

W lutym br. to „W Sieci” wytykało „Wprost”, że wiele spółek skarbu państwa wykupuje w nim reklamy w zamian za przychylne artykuły dziennikarskie, czemu wydawca „Wprost” zdecydowanie zaprzeczył (więcej na ten temat). „W Sieci” atakowało też redaktora naczelnego „Wprost” Sylwestra Latkowskiego (ostatni raz w wydaniu z zeszłego tygodnia), wytykając mu rzekomo gangsterską przeszłości (przeczytaj o tym więcej).

W kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 81 119 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

tw