Sylwester: Polsat z Rodowicz, TVP2 z Kayah i Brodką

Polsat i TVP szykują w tym roku skromniejsze koncerty sylwestrowe. Na imprezie Polsatu organizowanej wraz z miastem Warszawa pojawią się popularne gwiazdy, zaś koncert TVP2 we Wrocławiu będzie 'międzykulturowy'.

- Motywem przewodnim imprezy w Warszawie będzie koniec Polskiej Prezydencji w UE i Euro 2012 - mówi Wirtualnemedia.pl Magdalena Łań z wydziału prasowego Urzędu Miasta w Warszawie. Jak dowiedzieliśmy się w Polsacie, największą gwiazdą imprezy będzie Maryla Rodowicz, pojawią się też m.in. Dżem i Norbi, a także zwycięzcy dwóch edycji show “Tylko muzyka”: Maciej Czaczyk i zespół Enej.

Nie przewidziano jednak udziału dużej gwiazdy zagranicznej, jak w ub.r., gdy w Warszawie wystąpił zespół Roxette. Łań informuje, że miasto tak jak w 2010 roku wyda na imprezę 3,6 mln zł Mimo to będzie ona nieco skromniejsza. - Pieniądze są te same, ale nie takie same, ceny poszły w górę - tłumaczy nam Łań.

“Sylwestrową Moc Przebojów “Polsatu mają poprowadzić ci sami prezenterzy co w ub.r. m.in. Kasia Cichopek, Krzysztof Ibisz, Agata Młynarska i Paulina Sykut. Odbędzie się ona na placu Konstytucji w Warszawie, transmisja w Polsacie rozpocznie się o 20.00.

>>> Serial z Cezarym Żakiem znika z anteny

Z kolei Dwójka postawi w tym roku na koncert m.in. z ambitnym folkiem. To pomysł nowego dyrektora TVP2 Jerzego Kapuścińskiego. - Nie będzie popowej papki, ale połączenie muzycznych kultur - mówi nam pracownik TVP.

Największymi gwiazdami imprezy będą m.in. Kayah, Monika Brodka i Zakopower. - Podczas koncertu na jednej scenie spotkają się artyści z różnych stron Europy, prezentujący charakterystyczne dla danego regionu style muzyczne. Wystąpią m.in. muzycy z Hiszpanii, grający nowoczesny folk i rock, polski zespół folkowy R.U.T.A., grający reggae zespół Vavamuffin - mówi Wirtualnemedia.pl Joanna Stempien-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. - Dodatkową atrakcją będą specjalnie przygotowane na ten wieczór przez wrocławski Teatr Muzyczny „Capitol” wiązanki przebojów z musicalu „Hair” - dodaje.

Wszyscy artyści występować mają na żywo. Impreza, tak jak w ub.r., odbędzie się na wrocławskim rynku. Gospodarzami wieczoru będą Grażyna Torbicka i Hubert Urbański, a transmisja w TVP2 ruszy o 21.00.

Rok temu Wrocław na organizację sylwestra przeznaczył z budżetu 1,5 mln zł. Jak dowiedzieliśmy się we wrocławskim Urzędzie Miasta, kwota, jaką miasto wyda w tym roku, nie została jeszcze określona.

Zeszłoroczną “Sylwestrową Moc Przebojów” Polsatu oglądało 3,6 mln widzów, zaś “Sylwestra z Dwójką” śledziło 2,8 mln osób (dane Nielsen Audience Measurement, dowiedz się więcej).

Patryk Pallus